Skip to content Skip to footer

Złuszczająca moc peelingu

Każdego dnia tracimy martwy naskórek. Z racji na specyfikę skóry twarzy, powinniśmy usprawniać proces wymiany jej górnej warstwy przy pomocy zabiegów kosmetycznych na twarz. Jednym z nich jest peeling. Ma on na celu oczyszczenie cery z nadmiaru zanieczyszczeń oraz martwego naskórka, który nieusuwany stanowić może przyczynę powstawania niedoskonałości.

Czym jest peeling mechaniczny?

Mechaniczne usuwanie naskórka wiąże się ze stosowaniem kosmetyków o konsystencji zawierającej drobinki bądź ziarna w formie ciał stałych. Złuszczają one skórę twarzy w sposób fizyczny, usuwając zbędny naskórek i zanieczyszczenia na skutek pocierania. Następnie zmywane są wodą wraz z kosmetykiem.

Czym jest peeling chemiczny?

Peelingiem chemicznym nazwać można substancję, która przenika w warstwy skóry i oczyszcza ją głębiej. Rozpuszcza zbędną materię na powierzchni skóry, oraz tą zalegającą w jej górnych warstwach. Jednocześnie wpływa na przyspieszenie odnowy komórkowej. Podczas stosowania peelingu chemicznego pamiętać należy o nawilżaniu cery oraz ochronie przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne.

Jaki peeling wybrać?

Wszystkie Zabiegi kosmetyczne na twarz powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jednak peeling mechaniczny nie jest wskazany przy cerze trądzikowej, ponieważ na skutek pocierania podrażnieniom ulec mogą zmiany skórne. Natomiast przy wyborze peelingu chemicznego należy zwrócić uwagę na stężenie składników aktywnych. Jednak niezależnie od rodzaju peelingu, te zabiegi kosmetyczne na twarz niosą za sobą szereg korzyści i włączenie ich do pielęgnacji może pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry twarzy.

Leave a comment