Skip to content Skip to footer

Ścianka prysznicowa do małej łazienki – co wybrać?

Ścianki prysznicowe świetnie sprawdzają się w małych łazienkach, oferując komfort, estetykę i funkcjonalność. Jak dobrać odpowiednią ściankę do niewielkiego wnętrza? Poznaj porady!

Jak zamontować ściankę prysznicową w małej łazience?

Małe łazienki mogą być dość trudne w aranżacji. Pełna gama elementów wyposażenia w sprzedaży pozwala jednak na uzyskanie przestrzeni wygodnej w codziennym użytkowaniu.

Wśród często wybieranej zabudowy prysznica w małych łazienkach znajdują się ścianki prysznicowe. Wykorzystuje się je na kilka sposobów – najczęściej są one stosowane do zabudowy wnęki lub do wydzielenia prysznica narożnego.

Ścianki prysznicowe mogą być montowane razem z modnymi teraz niskimi brodzikami lub też można zamontować je zupełnie bez brodzika. Takie typy zabudowy świetnie sprawdzą się w małych łazienkach, ponieważ umożliwiają ich optyczne powiększenie.

Ścianka prysznicowa – z drzwiami czy bez drzwi?

Wśród dostępnych modeli ścianek można spotkać się z dwoma wariantami – to ścianka prysznicowa z drzwiami oraz bez drzwi, która składa się z samej tafli szkła montowanej w jednej pozycji.

Ścianki prysznicowe z drzwiami są bardziej funkcjonalne, ponieważ umożliwiają one zamknięcie prysznica i zapobiegają nadmiernemu zawilgoceniu całej łazienki.

Z kolei ścianki prysznicowe bez drzwi umożliwiają wykonanie modnego teraz prysznica typu walk-in bez wysokiego brodzika. Są tańsze w realizacji, jednak należy liczyć się wtedy z ryzykiem większego zawilgocenia pomieszczenia, ponieważ prysznic nie jest z jednej strony osłonięty.

Rodzaje drzwi w ściankach prysznicowych

Zabudowa jak Ścianka prysznicowa z drzwiami jest oferowana w kilku wariantach do wyboru. Jakie z nich sprawdzą się w małych łazienkach?

Do małych wnętrz najczęściej wybierane są ścianki prysznicowe wyposażone w drzwi typu bifold, czyli harmonijkowe. Takie drzwi nie zabierają dużo miejsca podczas otwierania, a także sprawdzają się nawet w bardzo wąskich prysznicach – można kupić je w szerokości już od 70 cm.

W niewielkiej łazience można także zamontować inne typy ścianek prysznicowych z drzwiami. Są to modele z drzwiami przesuwnymi – sprawdzą się wtedy, gdy prysznic jest szerszy, a także z drzwiami uchylnymi, które wymagają przestrzeni na zewnątrz do otwarcia kabiny, co warto uwzględnić przy ich wyborze.

Leave a comment