Skip to content Skip to footer

Żeń- szeń syberyjski

Obecny świat nabrał takiego tempa, że ciężko się obejść bez stresu w ciągu dnia. Próbujemy różnych środków, bardziej lub mniej działających. Ciekawe właściwości posiada eleuterokok kolczasty. Nieco enigmatyczna nazwa, tak naprawdę chodzić dokładnie o żeń szeń syberyjski właściwości, które posiada są wysoce korzystne dla organizmu, sprawdźmy to!

Eleuterokok – główne właściwości

Pierwszą ważną właściwością jest jego działanie adaptogenne, co to oznacza? Dzięki niemu zwiększa się możliwość przystosowania do zmieniających się warunków, dzięki temu kiedy znajdziemy się w sytuacji stresowej dzięki niemu będzie łatwiej nam się dostosować i zachować spokój.Kolejną nieocenioną właściwością, którą posiada eleuterokok kolczasty jest pomoc w koncentracji, nauce, zapamiętywaniu. Trzeba przyznać, że przyda się to każdemu z nas niezależnie od wieku, ponieważ informacje z naszego mózgu bardzo szybko uchodzą.Kiedy czujesz się źle również warto skorzystać z tego produktu, ponieważ pozytywnie wpływa na osoby zmagające się z depresją lub chorobami lękowymi, pomaga również polepszyć samopoczucie.Osoby, które są bardzo zmęczone i ich życie to ciągły natłok zajęć również dostrzegą fantastycznie działanie eleuterokoków.Jak widać, mamy tutaj szeroki wachlarz właściwości, nie możemy jednak także zapomnieć o jego wspomaganiu układu odpornościowego. Prócz tego działa przeciwzapalnie więc może wspomagać leczenie przy różnych chorobach.

Kto nie może stosować żeń- szenia syberyjskiego?

Całkowicie niedozwolone jest stosowanie tego produktu, przez osoby, które zmagają się z nadciśnieniem. Dzieje się tak dlatego, ponieważ opisywany produkt podnosi ciśnienie krwi. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią także powinny unikać żeń szenia. Ostatnią z grup, którym nie jest wskazany są osoby z miażdżycą oraz chorobami serca.

W jaki sposób przyjmować eleuterokok kolczasty?

Można kupić korzeń bądź korzeń, który jest rozdrobniony. Następnie można go dodawać do herbaty. Niektóre osoby również lubią tworzyć sobie ziołową nalewkę, dodając produkt do wódki lub wina i odstawiają na 2 tygodnie. Oczywiście, na rynku dostępne są również tabletki oraz kapsułki. Nie warto go brać na noc, najlepiej korzystać z niego rano bądź popołudniu.

Żeń szeń syberyjski właściwości, które posiada są bardzo pożyteczne dla naszego organizmu.

Leave a comment