Skip to content Skip to footer

Kiedy para nie może mieć dziecka

Klinika leczenia niepłodności to często ostateczne i jedyne wyjście w sytuacji problemów z zajściem w ciążę. Metoda in vitro zyskuje coraz większą popularność i nie jest już, jak dawniej, negatywnie odbierana w społeczeństwie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na skorzystanie z tego sposobu leczenia niepłodności, co jest dla nich szansą na upragnione potomstwo.

Zaawansowany i skuteczny sposób na leczenie niepłodności

Metoda leczenia niepłodności, jaką jest in vitro to pozaustrojowy sposób na poczęcie dziecka. Oznacza to, że samo zapłodnienie dokonuje się poza organizmem kobiety, z wykorzystaniem komórek rozrodczych kobiety i mężczyzny. Sposób ten jest zazwyczaj ostatnim etapem leczenia i jest stosowany wówczas, gdy już inne sposoby zawiodły. Przede wszystkim para starająca się o dziecko nie powinna przestać starać się zbyt szybko, mimo niepowodzeń. Jeżeli jednak już przez rok intensywnych starań o dziecko lub dłużej nie ma rezultatów, wówczas może zapalić się czerwona lampka do sprawdzenia, czy wszystko na pewno jest w porządku i czy nie zachodzą fizjologiczne przeszkody do poczęcia. Powody niepłodności mogą leżeć po stronie zarówno kobiety, jak i mężczyzny, a czasem może okazać się, że para nie może mieć dziecka wspólnie.

Poszczególne etapy leczenia – na czym polegają?

Klinika leczenia niepłodności zapewnia każdej parze, która się do niej zgłosi procedurę leczenia przeprowadzoną w komfortowych, intymnych warunkach. Stres nie jest sprzymierzeńcem osób starających się o dziecko i należy go unikać. In vitro Katowice ma ustaloną procedurę, zgodnie z którą przebiega leczenie większości par. W pierwszej kolejności dokonuje się dokładnej diagnostyki w zakresie możliwości rozrodczych pary. Badana jest zarówno kobieta, jak i mężczyzna, w przypadku którego chodzi o pobranie próbki nasienia do sprawdzenia jego skuteczności. Po dokonaniu takiej diagnostyki klinika in vitro Katowice przechodzi do następnego etapu, którym jest stymulacja jajników. Ten etap odbywa się poprzez kurację hormonalną, czyli podawanie kobiecie odpowiednich lekarstw zawierających hormony, które mają wspomóc układ rozrodczy kobiety, przed dokonaniem zabiegu pozaustrojowego zapłodnienia.

Klinika in vitro Katowice ratunkiem dla par

W kluczowym etapie leczenia odbywa się pozaustrojowe zapłodnienie. Polega one na tym, że w pierwszym etapie pobierana jest komórka jajowa, która ma zostać zapłodniona. Punkcja jajników brzmi dość poważnie, ale jest zabieg w stu procentach bezpieczny dla kobiety i nie zagraża jej zdrowiu, ani nie wpływa na przyszłą płodność. W następnym etapie odbywa się natomiast zapłodnienie komórki jajowej plemnikami. Możliwe jest to po uprzednim pobraniu nasienia od partnera kobiety. Jest to proces, który realizuje się w warunkach laboratoryjnych. In vitro Katowice może pomóc wielu parom w poczęciu upragnionego dziecka w sytuacji, gdy nie może dojść do zapłodnienia ustrojowego.

Leave a comment