Skip to content Skip to footer

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna coraz częściej wygrywa z medycyną plastyczną. Dzieje się tak dzięki stosowaniu metod nieinwazyjnych i efektów, które tylko usuwają niedoskonałości wyglądu twarzy, ale równocześnie zachowują jej naturalny wygląd. Najczęściej stosowane są zabiegi na skórę twarzy, chociaż każda klinika estetyczna ma do zaoferowania znacznie więcej.

Botoks

Klinika medycyny estetycznej katowicee wykonuje zabiegi z użyciem botoksu, czyli toksyny botulinowej. Blokuje ona połączenia nerwowe i rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych. Wstrzykiwany jest w górnych częściach twarzy. Dla osiągnięcia efektu wystarczy jeden zabieg.

Mezoterapia

To jeden z najbardziej popularnych zabiegów, który pomaga skórze odzyskać jędrność i sprężystość, pozbawia ją zmarszczek, zapewnia jej odpowiednie odżywienie i pobudza komórki do produkcji kolagenu. Medycyna estetyczna Katowice oferuje trzy rodzaje mezoterapii:

– igłową,
– mikroigłowa,
– bezigłową.

Bez względu na zastosowaną metodę za pomocą drobniutkich nakłuć do skóry głębokiej dostarczane są substancje odżywcze, przede wszystkim witaminy, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne oraz osocze bogatopłytkowe. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale ich utrwalenie wymaga dwukrotnego powtórzenia.

Kwas hialuronowy

Klinika estetyczna Katowice wykonuje zabiegi z kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem odżywczym skóry. Wraz z wiekiem skóra produkuje go coraz mniej i starzeje się, traci swoją jędrność, powstają zmarszczki. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest do wygładzania zmarszczek, odmłodzenia cery oraz do modelowania kształtu twarzy lub korekty kształtu ust. Zabieg utrzymuje efekty przez kilka miesięcy, nawet do roku.

Zabiegi laserowe

Klinika medycyny estetycznej Katowice stosuje zabiegi laserowe w bardzo szerokim zakresie, są bezinwazyjne i bezbolesne. Głowice laserowe wykorzystywane są przede wszystkim do usuwania wszelkiego rodzaju przebarwień skóry (pieprze, piegi) oraz blizn potrądzikowych i pooperacyjnych oraz rozstępów i cellulitu. Ogromną zaletą tych zabiegów jest trwałość efektów.

Lipoliza iniekcyjna

Ten rodzaj zabiegów medycyna estetyczna Katowice poleca osobom, które chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Pod skórę wstrzykiwane są odpowiednie substancje, które powodują rozpuszczenie komórek tłuszczowych i ich naturalne wydalenie z organizmu. Skóra odzyskuje jędrność i sprężystość.

Leave a comment