Skip to content Skip to footer

Wygoda nie tylko dla pacjenta

Polacy coraz lepiej dbają o stopy. Nic dziwnego, że popyt na usługi podologiczne ciągle rośnie. Powstaje sporo nowych gabinetów podologicznych. A te powinny mieć odpowiednie wyposażenie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Podstawowe wyposażenie

Podologia to nauka zajmująca się stopami. Zabiegi podologiczne są zabiegami leczniczo-pielęgnacyjnymi. Wykonywane są one w gabinetach podologicznych oraz w dobrze wyposażonych gabinetach kosmetycznych czy salonach odnowy.Do podstawowego wyposażenia, które ułatwia przeprowadzanie zabiegów na pewno należą fotele podologiczne oraz odpowiednie siedzisko dla osoby, która te zabiegi wykonuje. Oprócz tego niezbędne są frezarki podologiczne, sprzęt do sterylizacji i mycia, dobre, funkcjonalne lampy, specjalistyczne lupy oraz drobniejsze, ale niezbędne akcesoria typu tacki na narzędzia, worki do sterylizacji itp.

Dobry fotel podologiczny, czyli jaki

Najważniejszym sprzętem jest fotel podologiczny, na którym będzie siedział pacjent. Jak twierdzą fachowcy, powinien być on wygodny dla podologa. To stwierdzenie tylko na pozór jest dziwne. Wielogodzinna praca przy stopach pacjentów w niewłaściwej pozycji sprawia, że podolog może cierpieć na bóle kręgosłupa i szybciej się męczyć.

Nowoczesne fotele podologiczne pozwalają tak ustawić stopy, że praca przy nich nie jest męcząca.

Dlatego wybierając fotel, trzeba zwrócić uwagę na możliwości ustawienia wysokości fotela i podnóżków. Warto też zainwestować w wygodne siedzisko, najlepiej na kółkach i z solidnym oparciem. Dzięki temu praca będzie o wiele łatwiejsza i wydajniejsza.Do wyboru są bardzo różne modele, z regulacją hydrauliczną lub elektryczną, z różnym maksymalnym obciążeniem.

Kupić tani czy drogi

Nowoczesne fotele podologiczne do tanich nie należą. Warto więc wybrać wygodny, dobry jakościowo sprzęt, który będzie dobrze się sprawdzał w praktyce. Niekoniecznie musi to być najdroższy fotel na rynku. Przed zakupem należy wypróbować, jak będzie wyglądać praca na danym fotelu, czy pacjentowi oraz podologowi będzie wygodnie. To są najważniejsze elementy do sprawdzenia.Oczywiście, oprócz funkcjonalności, ważna jest też strona wizualna fotela. Powinien być dopasowany do wystroju całego gabinetu, aby pacjenci czuli, że są u profesjonalisty, który w sposób kompetentny zajmie się ich stopami.

Leave a comment