Skip to content Skip to footer

Czym różnią się od siebie różne domy opieki?

Domy opieki bywają różne. Wszystkie mają zapewniać swoim podopiecznym jak największy komfort i możliwość godnego życia. Mimo to domy opieki warszawa bardzo różnią się od siebie. Nie ma dwóch takich samych placówek. W związku z tym osoby wybierające dom opieki warszawa mogą stanąć przed poważnym wyzwaniem. Czym różnią się od siebie poszczególne domy?

Wyposażenie

Domy opieki mazowieckie są przystosowane do pomocy przy różnych przypadkach, ale nie wszystkie mają takie samo wyposażenie. Są domy, które są przystosowane do opieki nad osobami starszymi, które nie borykają się z żadnymi schorzeniami, które nie byłyby charakterystyczne dla ich wieku. Inne domy opieki warszawa mają wyposażenie, które może przydać się pacjentom o większych wymaganiach i problemach zdrowotnych. W takich miejscach jest więcej specjalistycznego wyposażenia medycznego oraz więcej personelu medycznego, który jest gotowy do świadczenia pomocy lekarskiej.

Rehabilitacja

Niektóre domy opieki mazowieckie oferują swoim podopiecznym rehabilitację. Czasami jest ona wliczona w cenę, innym razem należy za nią osobno zapłacić. To dobre rozwiązanie, bo pozwala na dopasowanie rehabilitacji do potrzeb konkretnej osoby. Dzięki pracy z fizjoterapeutą seniorzy mogą dłużej zachować sprawność oraz skarżą się na mniej problemów związanych z motoryką. Często elementem rehabilitacji są też zabiegi i masaże, które umożliwiają odprężenie się i lepsze samopoczucie seniorów, to z kolei – poprawia ich komfort życia.

Posiłki w ciągu dnia

Każdy dom opieki warszawa musi oferować swoim podopiecznym zbilansowane posiłki. Jadłospisy są układane przez specjalistów – dietetyków, którzy biorą pod uwagę specyficzne potrzeby seniorów. Najczęściej różne osoby otrzymują inne dania, które są zgodne z potrzebami wyznaczonymi przez konkretne choroby np. cukrzycę, chorobę wrzodową itd. Niektóre placówki są wyposażone w kuchnie, a posiłki przygotowywane są na miejscu. Inne – korzystają z cateringu. To bardzo ciekawa opcja, bo podopieczni domu opieki otrzymują jedzenie przygotowane w profesjonalnej kuchni. Jest ono przywożone do placówki już po porcjowane i gotowe do spożycia. Dzięki temu szybciej może trafić do tych, którzy na nie czekają.

Leave a comment