Skip to content Skip to footer

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając cienie do powiek?

Pięknie podkreślone oczy nawet z najprostszego makijażu stworzą coś zwracającego na siebie uwagę. To one najmocniej przykuwają wzrok. Nadają makijażom wyrazistości i wzmacniają spojrzenie. Dobry efekt zapewniają dobre cienie do powiek. A jak je wybrać, by przejść na wyższy poziom wtajemniczenia w dziedzinie makijażu?

Po pierwsze – właściwa kolorystyka

Dobra paleta musi zawierać kilka podstawowych cieni. Powinny pojawić się w niej kolory rozświetlające, przeważnie przyozdobione maleńkimi drobinkami, które nakładane są na wewnętrzny kącik oka i tuż po łukiem brwiowym. Przydadzą się także cienie bazowe w neutralnych odcieniach oraz te mocniejsze – czarne bądź ciemnobrązowe.

Kolory cieni powinny być dopasowywane do barwy oczu, jednakże istnieją też paletki uniwersalne, które zawsze świetnie się sprawdzają. Zazwyczaj mają one kolorystykę w typie „nude”. To neutralne, ziemiste odcienie brązów, szarości, czerni, bieli i czerni. Sprawdzają się zarówno w makijażach dziennych, jak i wieczorowych.

Po drugie – dobra jakość

Jakość cieni do powiek można ocenić dopiero podczas ich aplikacji. Tworzy to pewien problem, bo nie da się ich sprawdzić w drogerii – chyba że dysponuje ona testerem. W trakcie aplikacji cień nie powinien osypywać się na policzki czy dolną powiekę. W ciągu dnia nie może natomiast zbierać się w jednym miejscu czy rolować, gdyż zaburzy to efekt całego makijażu.

Nawet z kiepskich jakościowo cieni można jednak co nieco wyciągnąć, o ile zostaną one nałożone na właściwie przygotowaną powiekę. Należy zastosować na niej specjalną bazę lub pokryć ją lepkim korektorem. Wykonany makijaż trzeba też utrwalić. Do tego celu warto zastosować specjalny spray utrwalający.

Po trzecie – odpowiednia ilość cieni

Ta kwestia jest akurat bardzo indywidualna, a jako że producenci o tym wiedzą, oferują swoim klientkom paletki we wszystkich możliwych rozmiarach. Najmniejsze zawierają zaledwie trzy czy cztery cienie do powiek. Te największe – oferują już kilkadziesiąt przeróżnych kolorów.

Teoretycznie im więcej kolorów, tym lepiej, ale w drugą stronę też nie warto przesadzać. Jeżeli paletka składa się z aż pięćdziesięciu cieni do powiek, a kosztuje zaledwie sto złotych, nie będzie mieć ona wysokiej jakości.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Leave a comment