Skip to content Skip to footer

Wszystko o depilacji laserowej

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejsza. Przede wszystkim ze względu na skuteczność tego zabiegu. Jednak wraz z popularnością depilacji przy użyciu lasera pojawia się coraz więcej pytań i mitów na temat tego zabiegu. Warto zatem poznać najistotniejsze fakty dotyczące depilacji laserowej.

Bezpieczeństwo skóry

Przede wszystkim należy uspokoić tych, którzy mają wątpliwości co do bezpieczeństwa tego zabiegu. Śmiało można stwierdzić, iż depilacja laserowa jest bezpieczna dla naszej skóry. Oczywiście do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Jeśli przygotowania zostaną przeprowadzone prawidłowo wówczas zabiegu nie należy się obawiać. Laser za pomocą, którego wykonywany jest zabieg oddziałuje tylko i wyłącznie na meszek włosowy. Nie narusza od w żaden sposób naskórka, zatem nie szkodzi samej skórze.

Wiele osób nie poddaje się zabiegowi depilacji laserowej z obawy przed bólem. Jest to mit. Jasno trzeba powiedzieć, że depilacja laserowa jest bezbolesna. Oczywiście każda osoba ma inny próg bólu, jednak w przypadku tego zabiegu można mówić co najwyżej o niewielkim dyskomforcie, ale na pewno nie o bólu.

Odpowiedni laser

Decydując się na zabieg depilacji laserowej warto jest sprawdzić z jakiego sprzętu korzysta dany gabinet. Trzeba bowiem wiedzieć, że laser laserowi nie jest równy. Niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej. Te najlepsze i certyfikowane lasery charakteryzują się skutecznością nawet na poziomie 98%. Niestety wiele tańszych laserów nie może się już taką skutecznością pochwalić. Często oscyluje ona jedynie na poziomie 20%. Niezwykle ważne jest zatem to jakim laserem wykonywany jest zabieg. Warto zatem sprawdzić konkretne parametry urządzenia. Takie informacje odnaleźć można w sieci, wystarczy wpisać depilacja laserowa Warszawa.

Niestety wiele osób mylnie sądzi, iż jeden zabieg depilacji laserowej będzie wystarczający. Nie jest to prawa. Zabieg taki należy powtórzyć kilka razy, aby osiągnąć pełen efekt. Najczęściej należy przeprowadzić od pięciu do sześciu takich zabiegów. Oczywiście po ich wykonaniu problem z owłosieniem znika nawet na kilka lat.

Przeciwwskazania

Wspomniano na początku, że zabieg jest całkowicie bezpieczny. To prawda. Jedną są także pewne przeciwwskazania. Zabiegu nie można przeprowadzić na opalonej skórze, nie może z niego skorzystać także kobieta w ciąży. Inne przeciwwskazania to także choroba nowotworowa, różnego rodzaju choroby skóry, a także zażywanie leków światłouczulających.

Leave a comment