Skip to content Skip to footer

Wczasy odchudzające, czyli jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów

Ruch to zdrowie, człowiek składa się z tego, co je – wiele osób słyszy te słowa. Wprowadzenie tego motto w życie niestety nie jest już takie proste. Coraz więcej osób dotyka nadwaga, otyłość, a przy tym choroby współtowarzyszące: cukrzyca czy nadciśnienie. Trudno samemu wyjść ze swoich przyzwyczajeń, stąd pomysł na wczasy odchudzające.

Dlaczego wczasy odchudzające to dobry pomysł?

Odchudzanie najczęściej kojarzy się z długim i niepewnym rezultatu procesem. Wielu ludzi powtarza, ile to razy się odchudzali, jakie metody wprowadzali, jednak waga ani drgnęła. To odstrasza inne osoby z nadwagą, by podjąć walkę o prawidłową wagę.

Wczasy odchudzające to wyrwanie się z dotychczasowego otoczenia, poznanie innych osób z podobnym problemem oraz spotkania ze specjalistami, m.in. lekarzem oceniającym ogólny stan zdrowia, dietetykiem, trenerem personalnym, fizjoterapeutą. Ustalą oni cały plan, według którego osoba ma podążać do ustabilizowania swojej wagi. Wczasy odbywają się zazwyczaj na terenie uzdrowisk, w malowniczych miejscach. Wpływa to pobudzająco, dodaje energii, w każdej chwili można liczyć na wsparcie specjalistów i innych uczestników wczasów.

Bogata propozycja programowa wczasów odchudzających

Z pewnością podczas wczasów uczestnicy nie narzekają na nudę. Koniec z długim spaniem i wylegiwaniem się na kanapie przed telewizorem. To czas na ćwiczenia fizyczne oraz konsultacje, wykłady.

Już od wczesnego rana jest zaproszenie na poranną gimnastykę, a później mogą być zajęcia na basenie, siłowni, sali fitness, czy też na świeżym powietrzu: jazda rowerem, czy Nordic Walking. Oczywiście wszystkie ćwiczenia odbywają się pod nadzorem instruktora. Dostępne są oczywiście zabiegi odnowy biologicznej, kosmetyczne, pielęgnacyjne całego ciała, modelujące sylwetkę. Niezwykle ważne są wykłady na temat zdrowego odżywiania, komponowania posiłków po powrocie do domu.

Długość trwania i zalety wczasów odchudzających

Wczasy odchudzające z reguły trwają od 7 do 30 dni. Czas mija szybko, zwłaszcza w nadmorskich kurortach. Wczasy są połączeniem konsultacji z ćwiczeniami fizycznymi.

Podczas wczasów wzmocnione są siły witalne, oczyszczony organizm z toksyn odzyskuje równowagę psychiczną. Uczestnicy zmagają się z takim samym problemem, dlatego też łatwo nawiązać im kontakt.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.

Leave a comment