Skip to content Skip to footer

Warto dbać o serce

Serce jest bez wątpienia najważniejszym organem człowieka. Jego zły stan bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie i może być zagrożeniem dla życia. Niestety wiek, brak ruchu, złe odżywianie i wiele innych czynników, mogą pogorszyć stan serca. Są osoby, które zdają się tego nie zauważać. To duży błąd.

Zła sprawność fizyczna może świadczyć o problemach z sercem

Pomijając oczywiste objawy problemów z sercem, takie jak ból, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej czy kołatanie serca, o jego złym stanie może świadczyć pogarszająca się sprawność fizyczna. Zawsze wtedy, gdy podejrzewamy, że z sercem coś się dzieje, nie należy tego bagatelizować. Kardiolog Katowice to lekarz, którego trzeba niezwłocznie odwiedzić. Nie jest to większym kłopotem, poradnia kardiologiczna katowice nie jest bowiem miejscem, gdzie na termin wizyty trzeba długo oczekiwać. Oczywiście zawsze można zdecydować się na kardiologa na NFZ, jednak kardiolog Katowice prywatnie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie ze względu na krótsze terminy oczekiwania, a także lepszą jakość leczenia.

Leczenie u kardiologa

Poradnia kardiologiczna Katowice to miejsce, gdzie specjalista zajmie się sercem, rozpoczynając leczenie od dokładnego przebadania pacjenta. Skoncentruje się nie tylko na sercu, ale i na wykonaniu badań krwi i innych koniecznych badań. Każdy kardiolog Katowice prywatnie przeprowadzi też bez wątpienia wywiad lekarski, by poznać wcześniejsze i istniejące choroby pacjenta, dobrze więc do takiego miejsca zgłosić się z wcześniejszymi wynikami i dokumentami leczenia.

Badanie serca

Nie każdy ma świadomość, że serce można dokładnie przebadać, wykonując nie tylko EKG, ale i szereg bardzo skomplikowanych, a jednocześnie istotnych badań. Przy podejrzeniach złego stanu serca, pacjent może otrzymać specjalne urządzenie, które będzie monitorowało stan serca przez 24 godziny na dobę. Kardiolog, odczytując wyniki takich badań, będzie w stanie wdrożyć lepsze leczenie, które poprawi stan serca. Często konieczna jest farmakoterapia, lekarz może też zalecić zmianę stylu życia, więcej ruchu, a także wyleczenie chorób, które wpływają na pogorszenie stanu serca.

Regularnie odwiedzając kardiologa i lecząc swoje serce, po prostu przedłużamy swoje życie. Warto mieć tego świadomość i przy problemach z sercem, szybko decydować się na wizyty u kardiologa i wprowadzanie w życie jego rad.

Leave a comment