Skip to content Skip to footer

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów jest często ostatnią deską ratunku, zwłaszcza w przypadku gdy leczenie nie przynosi pożądanych efektów, lub pacjent chce szybciej poprawić wygląd swoich włosów. Klinika przeszczepu włosów wykonuje takiego zabiegi, o ile nie istnieją przeciwskazania do jego wykonania.

Przeszczepianie włosów jest wskazane, gdy pacjent posiada np. zakola, przerzedzenia włosów, blizny czy nadmierne wypadanie, a także zaburzenia hormonalne. Idealnym rozwiązaniem jest przeszczep włosów Katowice są miastem gdzie można przeprowadzić ten zabieg, a klinika przeszczepu włosów zadba o najwyższy standard.

Przygotowanie oraz przebieg zabiegu

Oprócz konsultacji lekarskiej, tydzień przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, natomiast w dniu zabiegu, należy zjeść lekkie śniadanie i nie wolno pić kawy ani mocne herbaty. Sam zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowe, i jest komfortowy. Przeszczepianie włosów rozpoczyna się od pobrania mieszków z tylnej części głowy, więc na tym etapie pacjent leży na brzuchu. Po zakończeniu pobrania wystarczającej ilości mieszków włosowych, trafiają one do selekcji, a następnie wybrane są tylko te najlepsze. Drugi etap polega na wszczepianiu włosów w okolice do tego przeznaczone. W czasie wszczepiania pacjent zmienia pozycję na siedzącą. Po całym zabiegu nakłada się specjalną maść oraz opatrunek. Okolice dawcze, jak i biorcze są znieczulane.

Efekty przeszczepu włosów

Na końcowy efekt zabiegu trzeba poczekać kilka miesięcy. Podczas tego czasu przeszczepione włosy mogą wypaść, i nie należy się martwić tym faktem, bowiem jest to naturalny proces, który wcale nie świadczy o nieudanej operacji przeszczepiania włosów. Włosy stopniowa odrastają, po czasie około sześciu miesięcy zobaczymy zdecydowanie poprawę w gęstości i będziemy bardzo zadowoleni z zabiegu. Na ostateczny efekt będzie trzeba czekać około 12 miesięcy i wtedy będzie on najbardziej okazały, a co najważniejsze będzie on trwały.

Coraz bardziej popularnym zabiegiem jest przeszczep włosów Katowice są idealnym miastem gdzie można go przeprowadzić i być spokojnym o jakość oferowanych usług.

Leave a comment