Skip to content Skip to footer

O diecie 2000 kcal

Jeśli borykasz się z nadprogramowymi kilogramami i marzy Ci się zdrowa, smukła i zgrabna sylwetka zapoznaj się z zasadami diety 2000 kcal, która pozwoli Ci osiągnąć wymarzony cel. Dobrze dobrane składniki, zachowanie optymalnego poziomu witamin i minerałów pozwolą Ci zdrowo schudnąć i cieszyć się nienaganną figurą!

O diecie 2000 kcal

Dieta 2000 kcal jest nazywana dietą redukcyjną z uwagi na fakt, że poziom dobowy 2000 kalorii jest sporo niższy od normalnego zapotrzebowania dorosłego człowieka. Będąc na diecie 2000 kcal dostarczamy organizmowi zdecydowanie mniej ładunku kalorycznego, co przyczynia się do szybszej utraty wagi.Dieta 2000 kcal wymaga indywidualnego podejścia. Inaczej bowiem należy skomponować posiłki dla mężczyzny, który waży 100 kg i pracuje na budowie, a inaczej dla kobiety, której masa ciała oscyluje w granicach 65 kg i która wykonuje pracę biurową.

Czy dieta 2000 kcal jest bezpieczna?

Dieta 2000 kcal, jeśli jest skomponowana prawidłowo z zachowaniem optymalnych poziomów witamin, minerałów i składników odżywczych jest dietą całkowicie bezpieczną. Warto natomiast to zadanie powierzyć wykwalifikowanemu dietetykowi, który komponując posiłki weźmie pod uwagę wszystkie zmienne: wiek, płeć, masę ciała czy stan zdrowia.W przypadku diet redukcyjnych i restrykcyjnych zawsze należy konsultować się z osobą kompetentną, gdyż nieprawidłowe proporcje podstawowych składników mogą negatywnie odbić się na stanie zdrowia i wcale nie zagwarantują osiągnięcia zamierzonego celu.

Kiedy przejść na dietę?

Dieta 2000 kcal jest przeznaczona przede wszystkim dla osób zdrowych. Jeśli więc cierpisz na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze czy inne choroby koniecznie skonsultuj swój proces odchudzania z lekarzem.Dieta 2000 kcal to dieta dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Warto przy tym pamiętać, że cel może zostać osiągnięty wyłącznie wtedy, gdy do jadłospisu dołączymy solidną dawkę aktywności fizycznej (siłownię, spacery, rower, basen, bieganie, tenis czy fitness).

Leave a comment