Skip to content Skip to footer

Na czym polega lipoliza iniekcyjna? Przebieg, efekty i cena zabiegu

Tkanka tłuszczowa może być zlikwidowana na wiele sposobów. Wśród nich znajdują się nie tylko ruch i dieta, lecz też specjalne zabiegi. Do tej kategorii zaliczana jest lipoliza iniekcyjna, z której można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej. Sprawdź najważniejsze informacje o tej procedurze redukcji tłuszczu.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej – co to jest?

Lipoliza jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmach żywych, który polega na rozpadzie tkanki tłuszczowej. Może dojść do niego na skutek różnych czynników, na przykład wysiłku fizycznego. Lipolizę można także aktywować specjalnymi zabiegami.

Lipoliza iniekcyjna jest procedurą, która w bezinwazyjny i nieoperacyjny sposób usuwa tłuszcz z różnych obszarów ciała. Do jej wykonania stosowane są fosfatydylocholina i deoksycholanu sodu. Dodatkowo używane są L-karnityna, krzemionka organiczna.

Za pomocą zabiegu lipolizy można pozbyć się tkanki tłuszczowej z różnych miejsc:

– brzuch,
– podbródek,
– pośladki,
– ręce,
– uda,
– biodra,
– plecy.

Jak przebiega zabieg lipolizy?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych w miejsca, w których doszło do nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Ze względu na dolegliwości bólowe zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu.

Po zabiegu mogą pojawić się świąd, zaczerwienienie, obrzęki, co jest związane z procesem lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Zwykle reakcje te ustępują w ciągu paru godzin lub dni po wykonaniu zabiegu.

Lipoliza nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, dlatego pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych czynności.

Jakie są efekty lipolizy iniekcyjnej?

Aby zauważyć efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej, należy zaczekać najczęściej kilka tygodni. Co ważne, są one trwałe, a tkanka tłuszczowa nie zostaje odbudowana.

Zaleca się, aby lipoliza iniekcyjna została wykonana w serii, ponieważ wtedy rezultaty procedury są lepsze. Najczęściej wykonuje się 2-5 zabiegów w odstępach co 1-2 miesiące.

Efekty lipolizy iniekcyjnej:

– zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej,
– redukcja obwodów,
– ujędrnienie skóry,
– lepsze odżywienie skóry.

Ile kosztuje zabieg lipolizy?

Cena zabiegu lipolizy iniekcyjnej wynosi od 200 złotych do 2000 złotych w zależności od obszaru, jaki poddany jest zastrzykom.

Cenniki lipolizy można znaleźć na stronach internetowych gabinetów medycyny estetycznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Leave a comment