Skip to content Skip to footer

Jakie można wyróżnić narzędzia ginekologiczne?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wizyta w gabinecie ginekologicznym powinna być obowiązkiem każdej kobiety dbającej o swoje zdrowie. Oczywiście ginekolog podczas zabiegów i badań korzysta ze specjalistycznych przyrządów. Jakie można wyróżnić narzędzia ginekologiczne?

Stetoskop położniczy

Należy mieć świadomość, że stetoskop wykorzystywany jest nie tylko przez lekarzy, ale również pielęgniarki. Osobie, która będzie korzystała z tego narzędzia zalecane jest trzymanie szerokiego końca trąbki na brzuchu przyszłej mamy.

Warto zaznaczyć, że dźwięk będzie doskonale słyszalny na drugim końcu narzędzia. Produkt jest oczywiście przeznaczony do wielokrotnego użytku. Ginekolog otrzyma na niego dwuletnią gwarancję.

Wziernik ginekologiczny

Narządzie znajduje ogromne zastosowanie w przypadku badania pochwy, szyjki macicy czy zabiegach chirurgicznych. Wziernik ginekologiczny posiada przede wszystkim idealnie gładkie i opływowe brzegi.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że budowa wziernika ginekologicznego będzie gwarantowała świetną widoczność ścian pochwy w trakcie badania. Nie można zapomnieć, że właściwa konstrukcja oraz wykonanie zapewnią doskonały chwyt w trakcie ważnego zabiegu.

Kleszczyki ginekologiczne

Produkt przeważnie wykorzystywany jest w zabiegach ginekologicznych. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej stosuje się kleszczyki ginekologiczne w różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych.

Godny uwagi jest fakt, że narzędzie służy do chwytania oraz usuwania polipów z macicy w trakcie polipektomii. Dzięki temu, że produkt jest stosunkowo długi ułatwia dotarcie do ciężko dostępnych miejsc. Kleszczyki ginekologiczne renomowanego producenta są przeznaczone do wielokrotnego użytku.

W jakie narzędzia ginekologiczne można się jeszcze zaopatrzyć?

Wziernik Kallmorgena służy przede wszystkim do badania ścian pochwy w trakcie zabiegów ambulatoryjnych. Wykorzystywany jest także do badania cytologii, miednicy, szyjki macicy.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wyjątkowy chwyt będzie gwarantował świetny chwyt, a także stabilność podczas zabiegów. Należy mieć świadomość, że budowa będzie gwarantowała świetną widoczność ścian pochwy w trakcie wykonywanego zabiegu przez określonego lekarza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

Leave a comment