Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o chirurgii naczyniowej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że poradnia chirurgii naczyniowej Katowice przyjmuje pacjentów z niewydolnością żylną, żylakami kończyn, tętniakiem aorty czy zakrzepicą. Należy mieć świadomość, że zadaniem specjalisty jest w pierwszej kolejności postawienie diagnozy, a następnie otoczenie określonej osoby odpowiednią opieką.

Czym zajmuje się chirurgia naczyniowa Katowice?

Omawiana dziedzina medycyny zajmuje się zarówno diagnostyką, jak i leczeniem różnych schorzeń w obrębie naczyń obwodowych, czyli naczyń limfatycznych, tętnic oraz żył. Wspomniane naczyni obwodowe pełnią zdecydowanie bardziej istotną rolę, niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że chirurg naczyniowy Katowice zajmuje się praktycznie wszystkimi tętnicami w organizmie prócz sercowych.

Należy mieć świadomość, że w kręgu zainteresowań specjalisty znajdują się także tętnice biodrowe, kończyn dolnych, szyjne i brzuszne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przeważnie pacjenci kierowani są do chirurgów naczyniowych przez innych lekarzy. Zdarzają się również sytuacje, że dana osoba od razu zgłasza się z dolegliwościami do omawianego specjalisty.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni chirurgii naczyniowej?

Poradnia chirurgii naczyniowej katowice przyjmuje pacjentów z bólami kończyn, a także poruszaniem się. Godny uwagi jest fakt, że wymienione dolegliwości bardzo często są rezultatami niedokrwienia tkanek w wyniku zwężenia świateł naczyń krwionośnych. Warto wiedzieć, że chirurgia naczyniowa Katowice jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Specjaliści mogą zatem regularnie korzystać z nowych metod leczenia.

Chirurg naczyniowy Katowice przyjmuje także osoby z żylakami kończyn dolnych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie stanowią one tylko problemu estetycznego. Należy mieć świadomość, że w bardzo zaawansowanym stadium mogą być ogromnym zagrożeniem dla zdrowia pacjenta. Nie jest zatem rekomendowane pod żadnym pozorem bagatelizowanie objawów. Ich obecność będzie bowiem świadczyła o niewydolności żylnej. Jeżeli będzie ona z kolei nieleczona może przyczynić się do stanów zapalnych w żyłach. W konsekwencji może do doprowadzić do utworzenia się niebezpiecznych zakrzepów.

Leave a comment