Skip to content Skip to footer

Mikrodermabrazja, czyli profesjonalnie oczyszczanie skóry

Zabiegi kosmetyczne na twarz to najczęściej wybierany rodzaj zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Wszystkim przecież zależy, by skóra była jędrna, świeża i wyglądała młodo. Warto zdecydować się na serię zabiegów, dzięki którym skóra odzyska witalność. Najlepiej zacząć od oczyszczania.

Mikrodermabrazja, czyli co?

Jeden z zabiegów kosmetycznych na twarz, który możemy wybrać to mikrodermabrazja. Jest to peeling mechaniczny, który w widoczny sposób poprawia wygląd skóry.

Polega on na złuszczaniu naskórka za pomocą kontrolowanego strumienia kryształków, korundu lub strumienia wody. Żeby wybrać odpowiedni rodzaj mikrodermabrazji, najlepiej skonsultować się z kosmetologiem.

Na jaki efekt można liczyć?

Mikrodermabrazja widocznie wzmacnia skórę i stymuluje produkcję kolagenu. Z pewnością zabieg pomoże osobom z płytkimi zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi czy poszarzałą cerą.

Będzie też pomocny w redukcji przebarwień. Jak widać Zabiegi kosmetyczne na twarz mogą zdecydowanie pomóc.

Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania

Zabieg można wykonać na oczyszczoną skórę – w tym dniu lepiej nie nakładać w ogóle makijażu. Trzeba jednak pamiętać, by na kilka dni przed nie stosować żadnych peelingów – ani mechanicznych, ani enzymatycznych. Nie wolno także używać szczoteczek do oczyszczania. Skóra nie może być podrażniona.

Przeciwwskazaniem jest trądzik z aktywnymi, ropnymi zmianami, trądzik różowaty, tendencja do pękających naczynek, ciąża i okres karmienia piersią, opryszczka, łuszczyca czy stosowanie niektórych leków, m.in. przeciwzakrzepowych.

Leave a comment