Skip to content Skip to footer

Zapotrzebowanie kaloryczne mężczyzny

Od wieków uważa się, że mężczyzna powinien dużo jeść, żeby mieć siły. Związane to jest ze stereotypem, iż każdy przedstawiciel silniejszej płci ciężko pracuje fizycznie. W dzisiejszych czasach jednak jest wielu mężczyzn, którzy całe dnie pracują przed monitorem komputera i ich organizm nie potrzebuje dużej ilości kalorii do przetrwania.

Mężczyzna na diecie

Mężczyznom zależy na tym, żeby dobrze wyglądać i nie mieć nadwagi. Dlatego coraz więcej mężczyzn jest na diecie. Można też zauważyć, że stali się oni też bardziej aktywni fizycznie.

Wydaje się, iż mężczyźni podchodzą do odchudzania bardziej rozsądnie niż kobiety. Nie ograniczają oni spożywania posiłków do minimum, ale dokładnie sprawdzają jakie jest ich zapotrzebowanie kaloryczne. Oczywiście pozwalają sobie na błędy żywieniowe, lecz starają się je ograniczyć do minimum. Mężczyźni też są bardziej wytrzymali fizycznie i w trakcie odchudzania ćwiczą zazwyczaj więcej niż kobiety. Dzięki temu tracą więcej kalorii, więc mogą sobie pozwolić na spożywanie większej ilości posiłków w ciągu dnia. Nawet jest to wskazane, ponieważ aktywność fizyczna powoduje to, że nasz organizmowi należy dostarczyć więcej kalorii.

Ile kalorii w ciągu dnia?

Mężczyźni mogą sobie pozwolić na spożywanie większej ilości kalorii w ciągu dnia niż kobiety. Ich Zapotrzebowanie kaloryczne jest bowiem znacznie większe nawet jeżeli pracują cały dzień przy biurku i nie są aktywni fizycznie. Jednak nie oznacza to, że mogą jeść wszystko bez obaw, że przytyją. Coraz więcej mężczyzn ma w dzisiejszych czasach problem z nadwagą, ponieważ jedzą więcej niż potrzebuje ich organizm i jednocześnie praktycznie się nie ruszają.

Kaloryczność w ciągu dnia powinna być dostosowana do trybu naszego życia. Jeżeli przez cały dzień nie jesteśmy aktywni fizycznie i spędzamy czas jedynie siedząc lub leżąc, to wiadomo, że nasz organizm będzie potrzebować mniej kalorii. Jeśli natomiast uprawiamy jakiś sport lub w inny sposób staramy się aktywnie spędzać dzień, to zapotrzebowanie na kalorię wzrasta i powinniśmy jeść więcej. Wszystko zależy od trybu życia.

Leave a comment