Skip to content Skip to footer

Jakie są rodzaje aparatów do znieczulania?

Producenci oferują bardzo wiele modeli aparatów do znieczulania, dlatego też wybranie najlepszego sprzętu medycznego wcale nie jest prostym zadaniem. Aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Najpopularniejsze aparaty do znieczulania?

Jak wspomniano we wstępie współczesny rynek oferuje bardzo wiele różnorodnych modeli i konfiguracji aparatów do znieczulenia. Na salach operacyjnych zdecydowanie najczęściej stosowane znieczulenie ogólne następuje po zaaplikowaniu par, czyli specjalnego anestetyku wziewnego bezpośrednio do układu oddechowego. Najpopularniejszym sprzętem są klasyczne aparaty do znieczulenia ogólnego z respiratorem anestetycznym. Nowoczesna aparatura anestezjologiczna może być wyposażona o wiele dodatkowych urządzeń. Wyróżnić można między innymi alarmy wykrywające nadmierne ciśnienie w układzie oddechowym, czy też zaawansowane urządzenia umożliwiające przeprowadzenie ciągłego pomiaru częstotliwości oddychania.

Jak wygląda podział nowoczesnych aparatów do znieczulenia?

Nowoczesne aparaty do znieczulania można podzielić nie tylko biorąc uwagę ich mobilność, ale również przeznaczenie wiekowe. W tym pierwszym przypadku można wyróżnić mobilny aparat do znieczulania, jak i również aparaty do zwieszenia na specjalnej kolumnie, czy też aparaty do zawieszenia na ścianie. Jeżeli chodzi o podział ze względu na wiek, to wyróżnić można aparaty dla dorosłych, dzieci i noworodków. Wiele firm dzieli aparaty także biorąc pod uwagę zadania które maja spełniać. Do wyboru są nie tylko podstawowe aparaty do znieczulania, ale również bardzo zaawansowane modele wysokiej klasy.

W co mogą być wyposażone aparaty do znieczulenia?

Aparat do znieczulania może być wyposażony w dodatkowe tryby wentylacji, dodatkowe monitorowanie albo specjalne oprogramowanie, które ułatwia optymalny dobór przepływów. Przydatną funkcją jest także wstępne i automatyczne ustawianie parametrów wentylacji. Im bardziej zaawansowany sprzęt, tym oczywiście Aparat do znieczulenia cena jest wyższa.

Leave a comment