Skip to content Skip to footer

Klinika leczenia niepłodności. Kiedy warto się do niej zwrócić?

Problemy z doczekaniem się potomka dotykają rosnącej liczby par. Na szczęście, z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna. Kiedy warto zwrócić do specjalistów z kliniki leczenia niepłodności?

Czym jest niepłodność?

Niepłodność to stan, gdy nie może dojść do ciąży, lecz stan ten może być poddany leczeniu. Może on dotyczyć zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Nie należy mylić niepłodności z bezpłodnością. To dwie odmienne jednostki. Podczas gdy niepłodność można leczyć, bezpłodność oznacza trwałą niezdolność do posiadania potomstwa, chociaż także w tym przypadku nowoczesna medycyna może pomóc.

Do niepłodności może dojść na skutek zaburzonej gospodarki hormonalnej, jako konsekwencja infekcji narządów płciowych, wad tych narządów, a także innych schorzeń, na przykład otyłości, cukrzycy. Trudności w zapłodnieniu powodują również palenie papierosów, nieprawidłowa dieta, nadmierny stres czy brak ruchu.

Kiedy warto skonsultować się ze specjalistą?

Parom, które nie mogą doczekać się potomstwa, może pomóc klinika leczenia niepłodności. Tym chcącym zacząć leczenie niepłodności Śląsk oferuje dostęp do jednych z najlepszych lekarzy w całym kraju. Osobom udającym się do placówki jak klinika bezpłodności Katowice są w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie.

Gdy para stara się o dziecko od 12 miesięcy bez skutku, współżyje regularnie i bez zabezpieczeń, w takim przypadku klinika leczenia niepłodności to dobry kierunek. W przypadku kobiet w wieku 30-39 lat zaleca się wizytę po 6 miesiącach, natomiast u tych powyżej 40. roku życia – jak najszybciej.

Jak przygotować się do wizyty w klinice leczenia niepłodności?

Do wizyty w miejscu takim jak klinika bezpłodności katowice lub w innej wybranej lokalizacji warto się odpowiednio przygotować. O czym trzeba pamiętać?

Należy zabrać ze sobą wyniki dotychczasowych badań związanych z układem płciowym – badania hormonalne, obrazowe jak USG, badania nasienia. Kobiety powinny także zapisać datę ostatniej miesiączki i długość cyklu. Również należy mieć przy sobie dowód tożsamości.

Dla par chcących rozpocząć leczenie niepłodności Śląsk to jedne z najlepszych klinik – z ich usług korzystają pacjenci nie tylko z regionu. Na pierwszą wizytę można zapisać się telefonicznie, przez internet albo osobiście. Z dokładną ofertą klinik niepłodności na Śląsku można zapoznać się na ich stronach internetowych.

Leave a comment