Skip to content Skip to footer

Kilka słów o laserowym usuwaniu blizn

Blizny po trądziku to jeden z tych problemów, z którym zmaga się naprawdę mnóstwo osób. Niektóre z nich są malutkie i ledwo widoczne, dlatego też z łatwością można zamaskować je po prostu makijażem. Niestety bywa i tak, że są głębokie i rozległe. To bruzdy, których kolor jest różowy lub sino fioletowy. Nie da się ich przykryć nawet bardzo kryjącym fluidem czy korektorem. Na szczęście można się z nimi raz a dobrze rozprawić. Metoda, jaką jest laserowe usuwanie blizn, pomoże prawie każdemu.

Kiedy wybrać się na laserowe usuwanie blizn?

Kiedy skorzystać z laserowego usuwania blizn? Wtedy, gdy stan skóry nie jest dobry, co sprawia, że czujemy się ze sobą źle i mamy ogromne kompleksy. Gdy makijaż nie pomaga w ukryciu przebarwień i blizn, przez co tracimy ochotę na kontakty społeczne, wychodzenie z domu. Wprawdzie do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale warto wiedzieć też o tym, że pojawiają się nowe i skuteczne metody leczenia, które nie były dostępne na przykład jeszcze kilka lat temu. Na laserowe usuwanie blizn najlepiej pójść jesienią oraz zimą. Chociaż zabiegi z wykorzystaniem światła lasera są robione przez cały rok, tak naprawdę chłodne pory to najlepszy moment na działanie.

Ile serii będzie potrzebnych?

Warto wiedzieć o tym, że najczęściej potrzebnych będzie przynajmniej kilka spotkań u kosmetologa, aby rzeczywiście poradzić sobie z problemem. Po pierwszym zabiegu zmiany w wyglądzie blizn mogą nie być widoczne. Nie oznacza to, że laser nie działa. Światło lasera jest precyzyjnie kierowane w te miejsca, w których znajdują się blizny. Skóra jest dosłownie podgrzewana od środka, uszkadzana, co pobudzają do regeneracji. Dzieją się procesy, dzięki którym komórki odnawiają się, a blizna powoli zanika. Po kilku spotkaniach można zauważyć, że nawet te blizny, które były głębokie i trwałe, zaczynają blednąć. To najlepsza inwestycja dla osób, które rzeczywiście chcą poprawić stan swojej skóry. Żadne kosmetyki nie zadziałają w taki sposób, dlatego też nie warto inwestować w produkty od bardzo drogich marek. Lepiej od razu sięgać po rozwiązania, które z pozoru wydają się droższe. W ostatecznym rozrachunku wszystko wyjdzie jednak taniej, a efekt będzie dużo lepszy. Wreszcie będzie można rozpocząć dosłownie nowe życie z nową skórą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Leave a comment