Skip to content Skip to footer

Manicure hybrydowy- jak wykonać go samodzielnie?

Piękne i zadbane paznokcie sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjna i pewna siebie. Jednym ze sposobów na ich świetny wygląd jest regularne wykonywanie manikiuru hybrydowego, który przy odrobinie koncentracji i chęci do nauki, możemy wykonać samodzielnie we własnym domu lub mieszkaniu.

Czego potrzebujemy do wykonania paznokci hybrydowych?

Aby zacząć swoją przygodę z samodzielną, hybrydową stylizacją paznokci, potrzebować będziemy kilku podstawowych akcesoriów. Ich zakup będzie wiązał się z pewnymi kosztami, ale w szerszej perspektywie jest to opłacalne, gdyż unikniemy dzięki temu kosztownych wizyt u kosmetyczki, które odbywają się przeważnie raz na trzy tygodnie.Do wykonania manikiuru hybrydowego potrzebne będą takie produkty do paznokci jak pilnik, blok polerski, płyn odtłuszczający, bezpyłowe waciki, a także lakiery hybrydowe (bazowy, właściwy oraz nabłyszczacz) i oczywiście lampa UV oraz oliwka. Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe sklepy oferują obecnie produkty tradycyjne lub 3w1, które pozwolą na przyśpieszenie całego procesu.

Jak wygląda wykonanie manikiuru hybrydowego?

Wykonanie zawsze zaczynamy od dokładnego umycia rąk, wycięcia skórek i przygotowania płytki paznokcia, poprzez jej zmatowienie i odtłuszczenie. Następnie nakładamy bazę i utwardzamy ją za pomocą lampy UV, po czym przechodzimy do nałożenia wybranego przez nas lakieru kolorowego, który również utwardzamy w lampie przez około 2 minuty. Po tym używamy lakieru nawierzchniowego, a po utwardzeniu go w lampie odtłuszczamy powierzchnię paznokcia.I gotowe! Pozostaje nam jeszcze wmasować oliwkę w skórki oraz paznokcie i cieszyć się efektem nawet przez najbliższe trzy tygodnie. Jeśli chcemy dodatkowo udekorować paznokcie sklepy z akcesoriami oferują również naklejki, szablony i inne ozdoby, pozwalające na wykonywanie ciekawych stylizacji.

Gdzie możemy kupić produkty do paznokci hybrydowych?

Jeśli zdecydujemy, że chcemy samodzielnie wykonać hybrydowe paznokcie sklep stacjonarny może być na początek najlepszą opcją. Tam możemy na żywo zobaczyć kolory i gęstość lakierów, a także, w razie wątpliwości, poradzić się doświadczonego sprzedawcy, który z pewnością będzie potrafił pomóc nam w wyborze.Natomiast dla osób bardziej doświadczonych lepszym rozwiązaniem mogą być zakupy online. Szczególnie jeśli chodzi o lakiery hybrydowe sklep online, często oferuje szerszy wybór i atrakcyjniejsze ceny. Również lampy UV lepiej poszukać w sklepach internetowych, ze względu na atrakcyjniejszą cenę i większy wybór.

Leave a comment