Skip to content Skip to footer

Jakiego rodzaju specjaliści stomatologii w Chorzowie pomogą nam uzyskać piękny uśmiech

W powszechnym mniemaniu wydaje nam się zazwyczaj, że istnieje jedynie stomatolog Chorzów, który zajmuje się stomatologią zachowawczą i czasem endodoncją. Wiele osób nawet nie wie o innych specjalistach z dziedziny stomatologii, którzy tak naprawdę często bardzo mogą nam znacząco pomóc. O kim tutaj tak naprawdę mowa? Kto nam pomoże?

Stomatolog zachowawczy w Katowicach

Przede wszystkim jednak trzeba wyjaśnić, o co w zasadzie to chodzi z tą stomatologią zachowawczą. Otóż jest to klasyczna stomatologia, zajmująca się leczenie ubytków próchnicowych, czasem także leczeniem kanałowym oraz udzielaniem pomocy przy różnego rodzaju innych dolegliwościach, takich jak, chociażby pęknięty ząb, ubytki w szkliwie itp.

Stomatolog Chorzów specjalizujący się w ortodoncji

Przede wszystkim warto powiedzieć nieco o tym, że ortodonta to przecież też jak najbardziej stomatolog, tyle że specjalizujący się z wadach zgryzu, czyli mówiąc potocznie w „krzywych zębach” . Każdy, kto niestety cierpi na taką przykrą przypadłość powinien się na pewno do niego zwrócić o pomoc.

Dentysta Katowice od periodontologii

Czym jest periodontologia? Otóż jest to dziedzina stomatologii zajmująca się chorobami dziąseł. Trzeba podkreślić, że jest to stanowczo bardzo istotna kwestia. W końcu piękny uśmiech to nie tylko zdrowy i biały ząb – to również zadbane dziąsła, które nie puchną, nie krwawią, nie mają żadnych zmian itp.

Stomatolog Katowice zajmujący się protetyką czy implantologią

Warto jeszcze zaznaczyć, że jedną z dziedzin stomatologii jest także protetyka oraz implantologia. Protetyka zajmuje się wykonywaniem protez. Często jednak mamy nieco mylne zdanie o protezach – w naszej wyobraźni zawsze pojawiają się sztuczne zęby dziadka w szklance. Tymczasem dzisiaj to wszystko wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim mamy protezy, które można zamontować tylko i wyłącznie na jeden ząb albo na część uzębienia. Co więcej, proteza obecnie nie musi być wyjmowana i naprawdę pięknie imituje naturalne zęby.

Jest jeszcze stomatolog Katowice zajmujący się implantologią. Taki stomatolog może wykonać implanty, które zasadniczo do złudzenia przypominają naturalny ząb – jednak jest to dość kosztowna sprawa.

Dentysta katowice od stomatologii estetycznej

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o stomatologii estetycznej, która pozwoli naszemu uśmiechowi uzyskać prawdziwe piękno.

Leave a comment