Skip to content Skip to footer

Dlaczego koniecznie trzeba uzupełnić braki w uzębieniu?

Utrata jednego lub więcej zębów w łuku to nie tylko kwestia estetyczna. Tymczasem niejeden pacjent stomatologa po ekstrakcji pojedynczego zęba nie ma zamiaru uzupełniać tego miejsca. Niekiedy także lekceważymy braki z tyłu, ponieważ ich nie widać, tymczasem skorzystanie z pomocy protetyka w Chorzowie czy innym mieście ma ogromne znaczenie dla zdrowia całego ciała.

Brak zębów a układ pokarmowy

Jama ustna i zęby wchodzą w skład układu, który pozwala rozdrabniać pokarm, na dalszym odcinku jest on trawiony. Tymczasem nieprawidłowości w zgryzie, w tym braki nawet pojedynczych zębów znacząco zaburzają pracę tego układu. Dlatego każdy specjalista w zakresie profesji, jaką jest protetyka stomatologiczna zaleca jak najszybsze skorzystanie ze swoich usług.

Brak zębów uniemożliwia rozdrabnianie i rozcieranie pokarmów, przez co duże kawałki trafiają do żołądka i sprawiają trudności w trawieniu. Powoduje to bóle brzucha i inne dolegliwości. Tymczasem wystarczy odwiedzić Protetyka w katowicach czy miejscu w pobliżu swego domu, by szybko naprawić zgryz.

Ubytki w łuku a jama ustna

W pierwszym odczuciu wydaje się, że brak zębów to tylko defekt estetyczny, ale każdy specjalista zajmujący się dziedziną, jaką jest protetyka w Katowicach i innych częściach Polski stwierdzi, że to nie najważniejsza kwestia. Ubytek sprawia, że ząb przeciwległy wysuwa się ze swojego miejsca, zaś te sąsiadujące przechylają się w kierunku „dziury”.

Powoduje to wady zgryzu i trudności w mowie i gryzieniu. Należy więc jak najszybciej uzupełnić brakujące zęby. Protetyka w Chorzowie i innych miastach ma wiele do zaoferowania. Można wybrać najtańsze protezy, które są optymalne w przypadku bezzębia czy braku więcej niż 5 zębów, ale także zdecydować się na most z koroną czy uzupełnienie na włóknie szklanym.

Protetyka stomatologiczna od kilka lat może pomóc w odbudowaniu uzębienia na stałe za pomocą implantów, czyli wszczepów tytanowych. Wyglądają one zupełnie tak jak naturalny ząb i doskonale pełnią jego funkcję. Nie trzeba ich wyjmować, więc są komfortowe nawet dla młodych ludzi i nie powodują sytuacji, które mogą doprowadzić do zakłopotania. Wybór poszczególnych metod zależy od lekarza stomatologa, protetyka, ale także samego pacjenta. Ustalą oni razem, co będzie najodpowiedniejsze od strony praktycznej, jak i wizualnej.

Leave a comment