Skip to content Skip to footer

Gładka twarz bez skalpela

Piękna, gładka cera bez jakichkolwiek oznak starzenia, to marzenie bardzo wielu osób. Chcąc je urzeczywistnić, chwytamy się bardzo wielu sposobów, jednak najczęściej mają one swoje wady. Warto zatem zastanowić się nad liftingiem bez skalpela…

Stare metody na wyścig z czasem

Zacznijmy jednak od tego, co zazwyczaj stosujemy, aby powstrzymać upływ czasu. Oczywiście na pierwszym miejscu bez wątpienia są przeróżne kremy do twarzy, pod oczy itd. Niestety jednak często wydajemy na nie fortunę, a one nas zawodzą.

Dlatego też niektóre osoby decydują się na pójście do chirurga plastycznego, aby wykonać profesjonalny lifting. Ta metoda, choć niewątpliwie skuteczna, ma jednak swoje pewne wady. Przede wszystkim – inwazyjność. Zawsze należy pamiętać, że jest to zabieg. Ponadto taki chirurgiczny lifting zawsze wiąże się z koniecznością spędzenia jakiegoś czasu w domu, dochodzenia do siebie…

Lifting bez skalpela – ciekawa alternatywa

Warto zatem pomyśleć o łagodniejszym sposobie usunięcia zmarszczek czasu na twarzy i zainwestować w lifting bez skalpela? O co tu chodzi? Otóż generalnie rzecz ujmując metod stosowanych w takim liftingu jest dość sporo, jednak różnią się one od siebie raczej szczegółami. Standardowo wykorzystuje się fale radiowe, które podgrzewają tkanki położone pod skórą oraz oczywiście kolagen.

To jest podstawa każdego liftingu bez skalpela. Niektóre gabinety natomiast oferują rozszerzenie tego zabiegu o dermabrazję, wstrzyknięcie kwasu hialuronowego itd. Jakie są zaś efekty liftingu? Przede wszystkim ujędrnienie i wygładzenie skóry. Znikają zmarszczy, głębokie bruzdy przy ustach, linia żuchwy staje się wyraźniejsza. Słowem lifting bez skalpela odmładza twarz.

Zastosowanie liftingu bez skalpela

Kiedy zatem warto pomyśleć o takim zabiegu? Na pewno w momencie , kiedy powieki zaczynają nam opadać, na twarzy pojawiają się zmarszczki, tworzy się powoli „chomik”, czyli nadmiar tkanki zacierający naturalną linię żuchwy. Warto także rozważyć taki lifting w przypadku opadających kącików ust, utraty jędrności skóry itd.

Co jeszcze warto wiedzieć o takim zabiegu? Otóż wykonuje się go w salonach medycyny albo chirurgii estetycznej. Przed wyborem danego salonu sprawdźmy oczywiście czy na pewno opinie na jego temat są dobre, czy osoby wykonujące zabieg mają odpowiednie kwalifikacje itp. Pamiętajmy także o tym, że część urządzeń, za pomocą których wykonuje się lifting bez skalpela, umożliwia także odmłodzenie innych partii ciała, jak na przykład brzucha czy nóg albo pośladków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika