Skip to content Skip to footer

Dermatologia estetyczna – jak najlepiej zadbać o naszą skórę?

Dermatologia to jedna z wielu dziedzin medycyny. Jej celem jest walka z problemami skóry, włosów i paznokci. W skład dermatologii wchodzi między innymi dermatologia estetyczna, której głównym zadaniem jest niwelowanie widocznych oznak starzenia się skóry.

Czym jest dermatologia estetyczna?

Coraz większa świadomość społeczeństwa, a co za tym idzie także większa chęć zadbania nie tylko o zdrowie, ale także o wygląd naszej skóry sprawia, że dermatologia estetyczna każdego dnia zyskuje coraz większą popularność.

Celem dermatologii estetycznej jest poprawa wyglądu naszej skóry. Stosowanie różnego rodzaju zabiegów odmładzających ma ją odpowiednio wygładzić, nawilżyć i ujędrnić. Nie chodzi tutaj jednak o leczenie skóry, a bardziej o poprawę jej wyglądu. Zabiegi wchodzące w skład dermatologii estetycznej są bezpieczne i skuteczne – pomagają w szybki i łatwy sposób przywrócić naszej skórze utracony blask.

Kto może wykonywać zabiegi dermatologii estetycznej?

Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej może wykonywać wyłącznie uprawniona do tego osoba, którą może być na przykład lekarz dermatolog. Zabiegi takie jak lifting czy przeszczep włosów wymagają sporej wiedzy i doświadczenia, dlatego też zawsze powinny być wykonywane przez sprawdzonego fachowca.

Dermatolog, któremu powierzymy wykonanie danego zabiegu powinien być sprawdzony i godny zaufania. Przy wyborze najlepszego specjalisty warto więc kierować się głównie jego doświadczeniem i renomą.

Najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej

Do najpopularniejszych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej należy między innymi botoks. Zabieg ten pozwala na usunięcie nawet do 80% zmarszczek mimicznych. Najlepsze rezultaty można obserwować po około 3 tygodniach od wykonania zabiegu, a jego efekt utrzymuje się z kolei przez około 6 miesięcy.

Zabieg wykonywany jest za pomocą strzykawki zakończonej cienką igłą – pacjentowi wstrzykuje się niewielkie dawki toksyny botulinowej. Proces trwa około 20 minut i jest praktycznie bezbolesny. Jego sporą zaletą jest także to, że nie wymaga okresu rekonwalescencji.

W skład dermatologii estetycznej wchodzą także różnego rodzaju peelingi. Idealnym wyborem dla wszystkich osób z tłustą, zanieczyszczoną skórą będzie na przykład wykonanie peelingu kwasem salicylowym, który zapewni naszej cerze efekt oczyszczenia i wpłynie na złagodzenie stanów zapalnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Leave a comment