Skip to content Skip to footer

Aparaty do znieczulania

Aparaty do znieczulania są podstawowym wyposażeniem szpitala oraz placówek, w których wykonuje się zabiegi medyczne lub inwazyjne badania podczas, których niezbedne jest przeprowadzenie znieczulenia.

Aparaty do znieczulania – klasyfikacja

Aparaty do znieczulenia zakwalifikować można na wiele sposobów m.in. według następujących funkcji:
– mobilność oraz sposób instalacji – partycja dzielą się na aparaty mobilne aparaty do zawieszenia na kolumnie oraz aparaty do powieszenia na ścianie,
– przeznaczenie wiekowe – kategoria zawiera aparaty do znieczulania dla dzieci i dorosłych oraz aparaty do znieczulenia noworodków i dorosłych,
-’ilość spełnianych funkcji – kategorie tej znaleźć możemy aparaty do znieczulenia podstawowego oraz aparaty zaawansowane do znieczulenia klasy wysokiej.

Dodatkowe funkcje jakie sprawowuje aparat do znieczulenia

Aparat do znieczulania spełnia dodatkowe funkcje jakim jest ułatwienie lekarzowi optymalnego przeprowadzenia oraz skuteczne nadzorowanie procesu znieczulenia. Aparat do znieczulania monitoruje oddech oraz parametry ułatwiające ocenę mechaniki wentylacji. Nowoczesne Aparaty do znieczulania mają również takie funkcje jak dobór przepływów gazów medycznych oraz innych środków wziewnych a także wstępne oraz automatyczne ustawienia parametrów wentylacji na podstawie wagi ciała i wzrostu pacjenta.

Decyzja o zakupie sprzętu medycznego

Zakup sprzętu medycznego jest trudnym zakupem dlaczego trzeba szczególnie przemyśleć ten zakup i dopasować go do potrzeb ośrodka. Jeżeli ośrodek nie jest w stanie kupić sprzętu może starać się o dofinansowanie. Przed zakupem aparatu do znieczulania trzeba z góry określić sobie funkcje jakie powinien spełniać.

Aparat do znieczulenia cena

Aparat do znieczulenia cena zaczyna się od 6000 zł w górę. Na cenę składa się przede wszystkim firma aparatu, ale także funkcje jakie spełnia oraz całe osprzętowanie jakie aparat posiada. Ceny mogą się różnić w zależności od firmy oraz miejsca w jakich aparat zostaje zakupiony. Często cena zmniejsza się jeżeli placówka kupuję aparat w zaprzyjaźnionej hurtowni i dostaje zniżkę dla stałych klientów.

Leave a comment