Skip to content Skip to footer

Dermapen – co to jest?

Dermapen nazywany inaczej mezoterapię mikroigłową polega na poprawieniu wyglądu skóry oraz na jej regeneracji, a także od żywieniu i nawilżeniu.

Na czym polega zabieg dermapen?

Dermapen polega na nakłuwaniu skóry za pomocą mikroigieł i wprowadzeniu pod skórę substancji odżywczych, a także pobudzeniu włókien kolagenowych i elastyny do odbudowy. Igły wbijają się w skórę na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm i w ciągu sekundy potrafią nakłuć skórę nawet 20 razy.

Efekty oraz przebieg terapii dermapen

Efekty zabiegu dermapen zauważyć można już po pierwszym zabiegu, ale zależne jest od to od miejsca w którym zabieg był wykonywany oraz indywidualnej skóry każdego z pacjentów. Zabieg dermapen trwa nie więcej niż 30 minut i wykonywany jest głowicą wyposażoną w 12 mikroigieł przy których użyciu skóra jest nawilżona oraz odżywiona za pomocą indywidualnie dobranych preparatów. Do efektów dermapenu zaliczyć można poprawienie jędrności skóry, zmniejszenie się zmarszczek oraz przebarwień skóry, a także zniwelowanie worków pod oczami i blizn po trądziku.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu dermapen należy regularnie nakładać kosmetyki nawilżające oraz specjalne kosmetyki mające za zadanie zmniejszyć obrzęk na skórze poddanej zabiegowi, a także unikać promieni słonecznych i przez co najmniej sześć tygodni po zabiegu nie korzystać z solarium.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, osobom z nieuregulowaną cukrzycą, osobom które mają stany zapalne skóry, a także osobom mającym problemy z krzepliwością krwi. Przed każdym zabiegiem zalecane jest wykonanie wywiadu mającego za zadanie wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Dermapen jak często wykonywać zabieg?

Zabieg trwa do 30 minut chodź uzależnione jest to od partii ciała na jakiej jest wykonywany.

Dermapen Jak często wykonywać zabieg uzależniona jest od pożądanego efektu. Pierwsze z efektów można zauważyć już po pierwszym zabiegu jednak zaleca się przeprowadzenie od dwóch do pięciu serii aby efekt utrzymywał się dłużej. Każdy kolejny zabieg wykonywany jest po upływie określonego czasu. Najczęściej drugi zabieg robi się dwa tygodnie po pierwszym a trzecie i kolejne w odstępie miesiąca od siebie.

Leave a comment