Skip to content Skip to footer

Czym jest liposukcja laserowa?

Niektóre miejsca są szczególnie podatne na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Takim miejscem jest brzuch, uda, ale także podbródek. O ile brzuch i nogi można jeszcze jakoś wyćwiczyć, tak zrzucenie tłuszczu z podbródka jest praktycznie niemożliwe. Istnieje jednak liposukcja laserowa, która jest nowoczesną i bezpieczną metodą redukcji tkanki tłuszczowej.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa podbródka cieszy się coraz większym zainteresowaniej i jest doskonałą alternatywą dla liposukcji tradycyjnej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zabieg ten ma również bardzo korzystne działanie na skóre, ponieważ działa regenerująco i odmładzająco. Liposukcja laserowa podbródka wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa 2 – 3 godziny. Najpierw lekarz robi małe nacięcie, tak żeby blizna była później niewidoczna. Następnie w tym miejscu wprowadzany jest światłowód, który emituje promieniowanie. Komórki są podgrzewane, a później następuje rozerwanie ich błon. Płyn z komórek tłuszczowych jest odsysany podczas zabiegu, ale duża jego część jest wchłaniana w procesie metabolicznym.

Usunięcie tłuszczu

W ciągu kilku dni po zabiegu jest ona wydalana z organizmu. Należy jednak pamiętać, że można usunąć maksymalnie 500 ml tkanki tłuszczowej w czasie jednego zabiegu. Laser nie uszkadza tkanek w okolicy miejsca, gdzie odsysany jest tłuszcz. Dlatego jest to duża przewaga nad liposukcją klasyczną, która takie uszkodzenia powodowała. Niektóre miejsca nie są podatne na redukcję tłuszczu, dlatego nawet dobrze ułożona dieta i systematyczne ćwiczenia fizyczne mogą nie dać żadnych efektów. Takie miejsca to przede wszystkim brzuch, ramiona, pośladki oraz podbródek. Niektóre partie da się jeszcze wyćwiczyć, ale nie istnieją żadne skuteczne ćwiczenia, które pomogłyby wyeliminować tłuszcz z podbródka. Pacjenci, którzy poddali się liposukcji klasycznej często chcą jeszcze poprawić swoje efekty i decydują się na liposukcję laserową. Jest ona szczególnie skuteczna w takich miejscach jak twarz, plecy oraz kolana. Warto dodać, że liposukcję laserową można też wykorzystać przy problemach z cellulitem. W takiej sytuacji stosuje się jeszcze termolifting, który sprawia, że skóra staje się sprężysta i jędrna. W ten sposób można usunąć wszystkie niedoskonałości.

Leave a comment