Skip to content Skip to footer

Czym jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa jest nowoczesną, całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną metodą redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to alternatywa dla tradycyjnie przeprowadzanej liposukcji.

Zalety liposukcji laserowej

W ostatnich cieszy się jednak zdecydowanie większą popularnością mimo większych kosztów. Liposukcja laserowa brzucha pozwala usunąć zbędną tkankę tłuszczową z wybranego miejsca. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zabieg ten wpływa też korzystnie na skórę.

Odmładza ją i wyraźnie regeneruje, dzięki czemu wygląda zdrowiej. Liposukcja laserowa podbródka wykonywana jest przy miejscowym znieczuleniu. Czas trwania zabiegu wynosi około 2 godzin, jednak może się też przedłużyć. Wszystko zależy od obszaru, w którym ma być przeprowadzana liposukcja. Zadaniem chirurga jest wykonanie niewielkiego nacięcia, tak żeby blizna była praktycznie niewidoczna. Następnie przez otwór wprowadzane są specjalne światłowody, które ustawia się w miejscach, gdzie występują pokłady zbędnej tkanki tłuszczowej. Promieniowanie jest emitowane przy użyciu lasera i rozgrzewa tłuszczowe komórki, co z kolei prowadzi do przerwania błon. Płyn jest odsysany w czasie zabiegu.

Liposukcja laserowa a liposukcja klasyczna

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że większa część płynu jest wchłaniana w procesie metabolicznym, a następnie w sposób naturalny wydalana z organizmu. Powinno się to zdarzyć w ciągu kilku dni po zabiegu. Liposukcja laserowa brzucha jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które szybko chcą poprawić swój wygląd, ale nie mają na to czasu. Trzeba pamiętać, że podczas jednego zabiegu może być usunięte maksymalnie 500 ml tkanki tłuszczowej. Warto dodać, że laser nie tworzy żadnych uszkodzeń w okolicach miejsca skąd był odsysany tłuszcz. W przypadku liposukcji klasycznej niestety takie uszkodzenia powstają. Na uwagę zasługuje liposukcja laserowa podbródka, ponieważ jest to miejsce, z którego bardzo ciężko naturalnymi sposobami pozbyć się tłuszczu. Jest to miejsce niepodatne w żaden sposób na redukcję, ponieważ nie istnieją żadne ćwiczenia, które mogłyby sprawić, że tłuszcz z podbródka zniknie. Często pacjenci po liposukcji klasycznej decydują się jeszcze na liposukcję laserową, ponieważ chcą dodatkowo poprawić efekty. Stosowana jest najczęściej w okolicach twarzy, szyi, pleców oraz kolan.

Leave a comment