Skip to content Skip to footer

Zakup lampy czołowej – na co zwrócić uwagę?

Z pewnością lampa czołowa laryngologiczna nie jest zwyczajnym produktem dostępnym w każdym sklepie przemysłowym. Jest to artykuł dostępny w specjalistycznych sklepach medycznych, a wybór odpowiedniej lampy bądź lupy czołowej nie należy do najłatwiejszych zadań.

Lampy czołowe i rodzaj ich zasilania

Przeglądając w sklepie medycznym dostępny asortyment oświetleniowy, możemy znaleźć takie produkty jak lampa czołowa laryngologiczna bądź lupa stomatologiczna wyposażona w dodatkowe źródło światła.

Nie zależnie od tego czy szukamy lampy czołowej laryngologicznej, czy też poszukiwana jest przez nas profesjonalna Lupa czołowa dla laryngologa bądź stomatologa, możemy podzielić je na dwie kategorie związane ze źródłem ich zasilania. Mowa tutaj o lampach i lupach czołowych zasilanych sieciowo bądź akumulatorowo.

Zasilanie sieciowe – lampa czołowa laryngologiczna do gabinetu

Najlepszym wyborem do wyposażenia gabinetu lekarskiego, będzie lampa czołowa laryngologiczna bądź lupa czołowa z wbudowanym oświetleniem i z podłączeniem za pomocą kabla do sieci.

Tego rodzaju lampy nie mają żadnych ograniczeń czasowych w swoim działaniu, są bowiem podłączone do stałego źródła prądu elektrycznego. W zależności od wielkości gabinetu i zasięgu pracy, można zakupić lampę czołową z odpowiednio długim przewodem elektrycznym.

Zasilanie akumulatorowe – lupa stomatologiczna z lampą

Jeżeli lekarz potrzebuje większej swobody ruchu podczas pracy, a jego gabinet jest bardzo duży bądź często wykonuje swoją pracę po za gabinetem lekarskim, najlepszą opcją będzie dla niego lupa bądź lampa czołowa z oświetleniem zasilanym za pomocą akumulatorów.

W takiej sytuacji medyk może pracować nawet w trudnych warunkach z wyjątkowo dobrym oświetleniem, pamiętając o regularnym ładowaniu akumulatorów bądź posiadając w swojej torbie lekarskiej zapas naładowanych baterii na wymianę. Tego rodzaju oświetlenie jest niezbędne na przykład w pracy lekarzy ratowników, którzy pracują w terenie.

Wybierając lampę czołową laryngologiczną bądź lupę stomatologiczną z oświetleniem, można zakupić lampy z podwójnym zasilaniem, co oznacza że na co dzień podłącza się je do sieci, a w trudnych warunkach korzysta z lampy zasilanej za pomocą akumulatorów.

Leave a comment