Skip to content Skip to footer

Wyposażenie gabinetu podologa. Jaki fotel podologiczny wybrać?

Gabinety podologiczne są obecnie coraz bardziej popularne. To właśnie tam pacjenci mogą skorzystać z pomocy w przypadku dolegliwości dotykających stóp – wrastających paznokci, brodawek, odcisków czy pękających pięt. Podstawowym wyposażeniem gabinetu podologa jest specjalistyczny fotel. Czym warto kierować się przy jego doborze?

Wyposażenie do gabinetu podologicznego

Osoby posiadające uprawnienia podologa, które chciałyby otworzyć własny gabinet, muszą wyposażyć go w niezbędne urządzenia. Za ich pomocą specjalista może wykonywać zabiegi podologiczne.

Podstawowy sprzęt to frezerka oraz fotel podologiczny, czyli specjalny fotel zabiegowy. Dodatkowo w gabinecie korzysta się z różnych akcesoriów oraz z kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji stóp.

Nowoczesne fotele podologiczne – rodzaje

Aktualnie w sprzedaży dostępne są nowoczesne fotele podologiczne w wielu wariantach, dlatego też przy wyposażaniu gabinetu najlepiej zapoznać się z różnymi propozycjami producentów. Dzięki temu można dobrać taki fotel podologiczny do zabiegów, z którym będzie można prowadzić je komfortowo.

Przede wszystkim fotele podologiczne dzieli się na te obsługiwane ręcznie oraz elektronicznie. Do gabinetu zdecydowanie najlepszym wyborem będzie opcja droższa, czyli nowoczesne fotele podologiczne sterowane elektronicznie. Takie urządzenia wyposażone są w silnik oraz w specjalny pedał do obsługi, za pomocą którego można ustawiać wysokość, pozycję siedziska, oparcia, a także podpórek na nogę lewą i prawą.

Ergonomicznie ukształtowany fotel podologiczny zapewnia właściwą przestrzeń do pracy dla podologa, ale również wygodę dla jego pacjentów przez cały czas trwania procedury.

Fotel dla podologa – ważna higiena

Warto pamiętać o tym, że w gabinecie podologicznym bardzo ważna jest higiena, dlatego fotel podologiczny również powinien być łatwy w czyszczeniu oraz dezynfekowaniu.

Nowoczesne fotele do gabinetu podologicznego wykonuje się najczęściej z jasnych tapicerek ze specjalnego, wodoodpornego tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, w tym także na preparaty dezynfekujące. Dzięki temu można łatwo utrzymać sprzęt w czystości.

Wobec tego zakup odpowiedniego fotela podologicznego ma bardzo duże znaczenie przy wyposażaniu gabinetu podologa. Nowoczesny, ergonomiczny fotel będzie mógł wtedy zapewnić maksymalny komfort pracy dla specjalisty, a także dla jego pacjentów.

Leave a comment