Skip to content Skip to footer

Wszystko na temat przeszczepu włosów

Piękne, zdrowe i gęste włosy bez wątpienia każdemu dodają urody. Są oznaką tego, że organizm jest w dobrej formie. Niestety czasami jest na odwrót. Włosy są osłabione, wypadają, co wywołuje niepokój o swój stan. Specjaliści od włosów niejednokrotnie mówią, że stan zdrowia włosów jest odbiciem stanu zdrowia całego organizmu.

Transplantacja włosów Katowice

Czasami włosy zaczynają nadmiernie wypadać. W niektórych momentach życia to zupełnie naturalne, na przykład dzieje się tak wtedy, gdy kobieta jest w połogu. Niestety nie każde nadmierne wypadanie włosów jest zupełnie naturalną fizjologicznie sytuacją. Może pojawić się na przykład łysienie plackowate, w którego efekcie na skórze głowy człowieka pojawiają się nagie miejsca bez włosów. Warto wiedzieć o tym, że przeszczep włosów Śląsk to metoda leczenia, która może być pomocna w tych sytuacjach. Na czym polega? Poniżej opisujemy.

Na czym polega przeszczep włosów Śląsk?

Podczas zabiegu, jakim jest przeszczep włosów, pracownicy medyczni przy udziale robotów medycznych pobierają ze skóry głowy pacjenta tak zwane grafty. To mieszki włosowe wraz z cebulką oraz fragmentem skóry. W czasie jednego zabiegu można pobrać ich nawet około 2000. Następnie są one wszczepiane jeszcze tego samego dnia tam, gdzie na skórze na głowie są wspominane łyse miejsca. Cały zabieg trwa kilka godzin, może być obciążający dla pacjenta, dlatego też wcześniej trzeba skonsultować się z trychologiem. Specjalista musi mieć wyniki różnych badań pacjenta, aby ocenić, czy może wziąć on udział w przeszczepie włosów.

Transplantacja włosów katowice – spodziewane efekty

Trycholog na podstawie wyników badań ustala, czy w przypadku konkretnego pacjenta przeszczep włosów będzie dobrą metodą leczenia. Za zabieg płaci się z własnej kieszeni. Kosztuje on co najmniej 2000 zł, jednak o ceny zawsze warto pytać indywidualnie, ponieważ mogą one być zróżnicowane. Na efekty zabiegu trzeba będzie trochę poczekać. Pierwsze pojawią się po kilku tygodniach. Będzie to bardzo delikatny puszek na głowie pacjenta, który potocznie nazywany jest baby hair. To najlepszy dowód na to, że zabieg przebiegł pomyślnie. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i pozytywnie nastawić, czekając na efekty.

Leave a comment