Skip to content Skip to footer

Suche włosy – jak sobie z nimi radzić?

Włosy są kruche, rozchylają się, a nawet łamią. Ich końcówki zaczynają się rozdwajać, są także mało elastyczne co utrudnia rozczesywanie. Tracą blask, są jakby przyprószone talkiem.

Suche włosy to poważny problem. Na szczęście można sobie z nimi w całkiem niezły sposób poradzić. Jak?

Czego nie robić?

Zanim o tym, zastanówmy się, z jakiego powodu włosy mogą się przesuszać. Bardzo często chodzi o zbytnie modelowanie. Wysoka temperatura powietrza suszarek, nagrzane lokówki i prostownice bywają przyczyną wysuszania włosów. Stylizacja z wykorzystaniem różnych środków kosmetycznych także nie pomaga.

Dobrze też zastanowić się nad tym, w jaki sposób włosy są rozczesywane. Czy gwałtownie, w sposób szarpany? A może przeciwnie, delikatnie i powoli? Tylko ta druga metoda pozwoli uniknąć nadmiernego wysuszania.

Nie dobrze jest też trzeć włosy za mocno ręcznikiem po ich umyciu. W ten sposób naruszana jest ich delikatna konstrukcja, a efekty wysuszenia pogłębiają się. Do suchych włosów można też odnieść starą zasadę: częste mycie skraca życie. Nie znaczy to, że trzeba w ogóle odpuścić ich pielęgnację, ale nie należy robić tego codziennie czy co drugi dzień.

 

Co zrobić z suchymi włosami?

No dobrze, co zatem robić, żeby poradzić sobie z włosami już suchymi? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiednie szampony. Każda szanująca się apteka internetowa posiada w swojej ofercie kosmetyki przygotowane do pielęgnacji włosów suchych.

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie odżywek i serum zawierających silikony (głównie do końcówek). A kiedy włosy nie są myte – nawilżanie ich delikatną mgiełką – tak, jak kwiaty w lecie.

Warto także przyswoić sobie metodę OMO, oznaczającą mycie w trzech krokach: odżywka, mycie, odżywka. Działanie maseczki po myciu warto wzmocnić ręcznikiem zawiązanym na głowie. Nie można zapomnieć o płukankach, które świetnie działają na suche włosy.

 

Czego używać?

Ponieważ pojawiły się już szampony do włosów, była też mowa o maseczkach – zastanówmy się, co konkretnie powinny zawierać.

Na pewno dobrym pomysłem jest wykorzystywanie kosmetyków zawierających emolienty. To substancje nawilżające, które przydadzą się suchym włosom. Dobrze sprawdzą się także składniki naturalne, jak choćby aloes czy mleczko pszczele.

Opisane i inne preparaty do włosów dobrej klasy znajdziesz m.in. w ofercie Cefarm24 – link: http://www.cefarm24.pl/category/1311,pielegnacja-wlosow.

Zawsze też dobrze, aby szampony i odżywki do włosów suchych były bogate w witaminy. Te pomogą uzyskać zdrowy wygląd włosa.

Na co uważać?

Ale uwaga: nie wszystko się nadaje. Na pewno należy wyeliminować te szampony i inne kosmetyki, które zawierają proteiny. Dlaczego? Ponieważ mogą jeszcze bardziej przesuszyć i tak już przecież suche włosy. Podobnie jest z płukankami ziołowymi.

Całkowicie należy wyeliminować kosmetyki zawierające alkohol. Także on wysusza włosy.

Dobrze za to stosować odpowiednią dietę. Jeść więcej produktów zawierających tłuszcze (w tym także roślinne) oraz witaminy i minerały. Koniecznie też należy pić duże ilości wody, co najmniej dwa litry dziennie.

Leave a comment