Skip to content Skip to footer

Akceptacja siebie

Większość kobiet nie jest zadowolonych ze swojej urody. Zazdrościmy innym, chciałybyśmy wyglądać inaczej. Świetnie sprzedają się drogie, upiększające kosmetyki oraz zabiegi, które oferuje chirurgia plastyczna. Tymczasem rozwiązanie tego problemu tkwi w akceptacji siebie. W jaki sposób można spróbować ją osiągnąć?

Mocne strony

Warto poznać swoje mocne strony. W jaki sposób to zrobić? Spytajmy bliskich znajomych i rodzinę, za co nas lubią, co uważają za nasz atut. Ponadto, warto przypomnieć sobie i zrobić listę swoich sukcesów. Zastanówmy się, jakie cechy pozwoliły nam je osiągnąć i ucieszmy się z tego, że je posiadamy.
Jeśli będziemy już znali swoje mocne strony, skupiajmy się na nich, to podniesie naszą samoocenę i pewność siebie.

Drobne zmiany

Być może cecha, która nie pozwala nam na zaakceptowanie naszego wyglądu to w rzeczywistości coś drobnego, co można łatwo zmienić. Jeśli jest to zatem możliwe – po prostu to zmieńmy.
Czasem nowy sposób malowania się, ciekawa fryzura czy zrzucenie kilku kilogramów sprawia, że wyglądamy zupełnie inaczej, czujemy się lepiej i akceptujemy siebie. Nie zawsze potrzebna jest chirurgia plastyczna, czasami wystarczy dobry krem lub zmiana koloru włosów.

Osoby, które podziwiamy

Niemalże każdy ma takie osoby, których urodę podziwia i zazdrości im jej. Warto przypomnieć sobie jednak, że ci ludzie również nie są bez skazy. Mają swoje wady, przywary i pewnie również nie są w pełni zadowoleni ze swojego wyglądu.
Pamiętajmy, że nie ma ludzi idealnych. Mamy swoje wady, jak każdy. Sztuką nie jest walczyć z nimi na siłę, ale zaakceptowanie siebie.

Nie musimy zatem szukać ratunku w chirurgii plastycznej i drogich kosmetykach, jeśli coś nam się w sobie nie podoba. Rozwiązanie tego problemu tkwi w nas i jest to po prostu polubienie siebie. Oczywiście, nie jest to takie proste w praktyce, jak w teorii. Czasem wymaga miesięcy lub lat ćwiczeń, ale na pewno warto to dla siebie zrobić. Akceptacja siebie znacznie zwiększa jakość życia i satysfakcję z własnych osiągnięć.