Skip to content Skip to footer

Przeszczepianie włosów. Skuteczne efekty u mężczyzn i kobiet

Nadmiernie wypadające włosy mogą być problemem zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Gdy rekomendowane kosmetyki, leki i suplementy diety nie działają, a włosy stale wypadają, warto rozważyć transplantację – przeszczepianie włosów Warszawa to jedno z miast, gdzie można wykonać taki zabieg.

Przeszczep włosów – na czym polega?

Transplantacja, inaczej przeszczep włosów, to zabieg stosowany w celu przywrócenia włosom pierwotnej gęstości. W trakcie przeszczepu dochodzi do pobrania tkanek skórnych z mieszkami włosowymi lub pojedynczych zespołów mieszkowych z okolicy dawczej i przeniesienia ich do okolicy biorczej.

Aktualnie przeszczepy włosów warszawa to miasto, gdzie też są one prowadzone, są najskuteczniejszym sposobem leczenia skutków nadmiernego wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jak również u kobiet.

Metody przeszczepu włosów

Transplantacja włosów prowadzona jest najczęściej z wykorzystaniem dwóch metod, a mianowicie metody STRIP, inaczej określanej jako FUT, oraz metody FUE.

Metoda STRIP, FUT

Polega na pobraniu paska owłosionej skóry, z którego następnie wybierane są najlepsze jednostki włosowe przeznaczone do dalszego użycia. Są one wprowadzane pojedynczo w okolicę biorczą.

Główną zaletą przeszczepu włosów metodą STRIP jest jej szybkość i bardzo dobre efekty. Minus to ryzyko podłużnej blizny, jednak po zapuszczeniu włosów może ona być niemalże niewidoczna.

Gdy planowane jest wszczepianie włosów Warszawa to miasto, gdzie można skorzystać z tej metody.

Metoda FUE

W tym przypadku przeszczepia się pojedyncze zespoły mieszków włosowych, dlatego nie pobiera się całego paska skóry.

Zaletą transplantacji FUE jest brak wysokiej inwazyjności oraz blizny, lecz główną jej wadą jest dość długi czas trwania całego zabiegu.

Tą metodą wykonuje przeszczepy włosów Warszawa – znajdujące się tu gabinety uznawane są za jedne z najlepszych w Polsce.

Gdzie można przeszczepić włosy?

Aktualnie przeszczepy włosów w Warszawie, a także w innych miastach w Polsce, są coraz popularniejsze. Polscy pacjenci mają dziś dostęp do najnowocześniejszych technologii transplantacji włosów.

W sektorze przeszczepianie włosów Warszawa działa wiele klinik, które specjalizują się w prowadzeniu tego typu zabiegów. Z ofertami można zapoznać się online.

Podsumowując, gdy łysienie nie ustępuje, a brak włosów jest problemem, warto rozważyć wszczepianie włosów Warszawa to jedne z najlepszych gabinetów, w których można skorzystać z nowoczesnych zabiegów transplantacji.

Leave a comment