Skip to content Skip to footer

Przeszczep włosów – czy warto? Jak długo utrzymują się efekty?

Przeszczep włosów to dość popularny zabieg skierowany do kobiet i mężczyzn, którzy z różnych powodów łysieją. Dzięki innowacyjnym metodom możliwe jest teraz odzyskanie bujnych włosów. Czy jednak przeszczep daje trwałe efekty?

Przeszczep włosów efekty – czy są trwałe?

To główne pytanie, jakie nurtuje osoby niezdecydowane na przeszczep włosów Rezultaty, jakich wówczas oczekują powinny być bowiem trwałe. Czy tak rzeczywiście jest?Lekarze są zgodni, że efekty przeszczepu włosów utrzymują się na stałe. To dobra wiadomość dla kobiet i mężczyzn, którzy marzą o bujnych włosach i odzyskaniu pewności siebie. Co prawda na trwałe efekty przeszczepu włosów trzeba poczekać jakiś czas, ale w zamian uzyskuje się możliwość odzyskania radości z posiadania włosów, co ma znaczenie zwłaszcza dla żeńskiej części społeczeństwa.

Przeszczep włosów rezultaty – jaki efekty daje zabieg?

Metod przeszczepiania włosów jest obecnie wiele. Wybór konkretnego zależy od pacjenta i od sugestii lekarza. Same efekty są dobrze widoczne po około roku po zabiegu. Co istotne, w okresie 3 miesięcy po samym zabiegu pacjent traci włosy, co jest jednak w pełni naturalne. Na ich miejscu pojawiają się bowiem nowe – wyglądające w pełni naturalnie i nie pozostawiające śladów o przeprowadzonym zabiegu.

Przeszczep włosów efekty – u kogo są najbardziej widoczne

?

Widoczność zabiegu zależy od tego ile włosów pacjent miał przed interwencją lekarza. Są bowiem osoby, które niepokoją np. zakola w okolicach czoła i decydują się na szybką pomoc lekarza, by całkiem nie stracić włosów w tych okolicach. Efekty widoczne są po około roku, a czasami wcześniej i pozwalają uzyskać stan włosów jak we wcześniejszym okresie, kiedy nie brakowało ich w żadnej partii głowy, a pacjent nie odczuwał z tego powodu kompleksów. Widoczne efekty daje również przeszczep włosów u kobiet, które straciły je w wyniku np. naświetleń. W takiej sytuacji możliwość odzyskania włosów jest dla nich nie tylko poprawą samego wyglądu, ale też samopoczucia psychicznego i samoakceptacji. Włosy dla wielu pań stanowią bowiem ważny i niezbędny atrybut kobiecości, a ich utrata wiąże się z przykrymi doświadczeniami, związanymi z chorobą i przypomina o niej. Po odzyskaniu zdrowia warto zadbać o stan włosów by w pełni zapomnieć o trudnych chwilach w życiu i na nowo móc cieszyć się pięknymi włosami.

Leave a comment