Skip to content Skip to footer

Poznaj najważniejsze elementy foteli barberskich

Moda na piękną, zadbaną brodę sprawia, że rośnie zainteresowanie salonami barberskimi. Sukces kolejnych z nich jest uzależniony przede wszystkim od renomy, jaką cieszy się sam barber. Nie bez znaczenia wydaje się jednak rola, jaką odgrywa ich wyposażenie. Tu kluczowe są fotele barberskie, warto więc poznać ich najważniejsze cechy.

Znaczenie pompy oraz podstawy

Nie ma jednego elementu fotela barberskiego, o którym można byłoby powiedzieć, że jest ważniejszy niż inne. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że analiza pompy oraz podstawy dość szybko może pomóc nam w udzieleniu odpowiedzi na pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z fotelem, którym warto się zainteresować, czy jest to jedno z tych rozwiązań, które nie zdadzą się na zbyt wiele. Komfort pracy barbera wymaga stworzenia mu możliwości zmiany wysokości siedziska wtedy, gdy klient już się na nim wygodnie rozsiadł. Podnośnik mający postać pompy hydraulicznej jest więc rozwiązaniem najwygodniejszym. Jest nie tylko funkcjonalny, ale również wytrzymały, nawet intensywnie wykorzystywany imponuje więc niezawodnością. Także podstawa fotela jest tą jego częścią, której nie można ignorować, a mówienie o niej jako o jego bazie nie wiąże się nawet z odrobiną przesady. Kluczowym zadaniem podstawy jest podtrzymywanie całej wagi. Wymaga się od niej jednak również stabilności niezbędnej podczas zabiegów wymagających niezwykłej precyzji.

Obicie i jego znaczenie

Jeśli fotel barberski ma być postrzegany jako atrakcyjny, powinien wpasować się do aranżacji pomieszczenia. Szukając idealnego rozwiązania warto więc poświęcić nieco uwagi jego obiciu. Dziś modne są przede wszystkim te utrzymane w ciemniejszej tonacji, postrzegane jako bardziej męskie. Dobre fotele barberskie są więc zwykle czarne, brązowe, szare i granatowe. Szukając odpowiedniego materiału obicia, najlepiej stawiać na skórę ekologiczną. Jest ona znana z odporności na zabrudzenia, jej czyszczenie nie jest skomplikowane, nie wymaga przy tym również zaawansowanych zabiegów impregnacyjnych. Prezentuje się świetnie pomimo upływu czasu, nie wywołuje reakcji alergicznych. Jest też miękka, co sprawia, że miękki i wygodny staje się automatycznie cały fotel. Plusem skóry ekologicznej jest również to, że jej kolorystyka jest bardzo zróżnicowana.

Fotele barberskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Leave a comment