Skip to content Skip to footer

Badania genetyczne – ważna pomoc w diagnostyce chorób

W ostatnich latach w genetyce klinicznej nastąpił znaczący postęp, dzięki czemu lekarze otrzymali kolejne narzędzie umożliwiające dokładną diagnostykę. Obecnie z dużą precyzją można oszacować ryzyko rozwoju wielu poważnych chorób zarówno u płodów, jak i dzieci i osób dorosłych. Do tych celów wykorzystuje się badania genetyczne, które są dostępne w coraz większej ilości laboratoriów diagnostycznych.

Badania genetyczne Kraków – refundowane przez NFZ czy prywatnie?

W większości dużych miast w Polsce można znaleźć licznych lekarzy specjalistów, a także wykonać wszystkie niezbędne badania, co pozwala na stosunkowo szybkie poznanie przyczyn problemów zdrowotnych i wprowadzenie odpowiedniej metody leczenia.

Badania genetyczne Kraków oferuje w wielu punktach. W zależności od sposobu prowadzonego leczenia, a także przyczyny przeprowadzanej diagnostyki można zdecydować się na badania genetyczne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub wykonać je prywatnie.

Badania genetyczne Katowice

Ze względu na dużą ilość poradni specjalistycznych oraz klinik w Katowicach jest stosunkowo łatwy dostęp do wszelkiego typu badań pomagających w diagnostyce chorób. W tym mieście w większości przypadków można również liczyć na dostęp do najnowocześniejszych metod i sprzętu, który gwarantuje dokładne wyniki.

Badania genetyczne Katowice oferują na bardzo wysokim poziomie, co sprawia, że niektóre osoby decydują się na przejechanie wielu kilometrów, aby wykonać je właśnie w tym mieście. W zamian można liczyć na dostęp do wielu typów badań, a także dokładność.

Laboratorium genetyczne kraków, Katowice – dokładna diagnostyka

Coraz więcej laboratoriów posiada nowoczesny sprzęt oraz wyspecjalizowany personel, które umożliwiają przeprowadzenie badań genetycznych. Najnowsze metody zazwyczaj w pierwszej kolejności zostają wprowadzone w większych miastach, dlatego wiele osób między innymi województwa małopolskiego i śląskiego wybiera laboratorium genetyczne Kraków czy laboratorium genetyczne Katowice.

Powszechnie znanym badaniem genetycznym jest badanie prenatalne, które pozwala na ocenienie ryzyka związanego z rozwojem poważnych chorób genetycznych u dzieci. Badania genetyczne wykorzystuje się również w przypadku występowania chorób o podłożu genetycznym w rodzinie. Można w ten sposób oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia takiego schorzenia u konkretnej osoby.

Leave a comment