Skip to content Skip to footer

Podstawowe informacje na temat kriolipolizy

Jest wiele sposobów na to, aby pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jednym z nich jest kriolipoliza. To zabieg, któremu można poddać się w gabinecie medycyny estetycznej. Jest on stosunkowo mało inwazyjny, dlatego też bardzo wiele osób decyduje się na zamrażanie tkanki tłuszczowej.

Na czym polega kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Coolsculpting to inaczej właśnie kriolipoliza. To nowatorska metoda pomagająca ma usunięciu nadmiaru opornej tkanki tłuszczowej. Świetnie sprawdza się wtedy, gdy pacjentka chce wyrzeźbić takie części ciała, jak dolna część brzucha, wewnętrzna część ud, ramiona. Z zabiegu bardzo często korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Jak przebiega coolsculpting?

Podczas zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej fałd skóry zostaje zasysany przez głowicę aparatu. Następnie miejscowo działa się na niego bardzo niską temperaturą, która powoduje obumarcie komórek tłuszczowych. Gdy głowica przestaje działać na fałd skóry, kosmetolog musi dokonać masażu, aby przywrócić krążenie krwi w tkankach wcześniej schłodzonych. To bardzo ważny element tego zabiegu, o którym nie należy zapominać.

Efekty zamrożenia tkanki tłuszczowej

Efekty zabiegu są naprawdę spektakularne. Pozwalają one zredukować tkankę tłuszczową w tych najbardziej opornych miejscach. Niestety efekty nie są natychmiastowe. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zniszczone komórki tłuszczowe muszą być zmetabolizowane, a następnie usunięte poza organizm. Z reguły wyszczuplenie partii ciała, które były poddawane zabiegowi kriolipolizy pojawia się po kilku lub kilkunastu tygodniach. Jednocześnie efekt jest trwały, a sam zabieg jest małoinwazyjny.

Przeciwwskazania

Chociaż ogólnie uważa się kriolipolizę za bezpieczną metodę, która nie jest związana z żadną interwencją chirurgiczną, trzeba pamiętać o tym, że nawet tutaj są pewne przeciwwskazania. Ze względu na to, że po kriolipolizie bardzo intensywnie pracuje wątroba, która usuwa martwe komórki tłuszczowe, z wymrażania tkanki tłuszczowej mogą skorzystać tylko osoby niemające problemów z tym organom wewnętrznym. Jeśli cierpi się na jakiś przewlekłe choroby wątroby trzeba odpuścić sobie kriolipolizę. W tym przypadku można wybrać inne bardziej adekwatne metody. Najlepiej skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem. To właśnie ci specjaliści są odpowiedzialni za kwalifikację pacjentów do zabiegu kriolipolizy.

Leave a comment