Wiele mówi się o tym, że owoc grejpfruta wykazuje niezwykle prozdrowotne działanie, jednak zapomina się o właściwościach jego pestek! Nie każdy wie, że pestki usunięte z owocu mogą stanowić naturalny antybiotyk oraz są bardzo zdrowym przeciwutleniaczem.
Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk i inne działanie
Nad pestkami tego owocu przeprowadzono wiele badań, które miały na celu wykazanie jego skuteczności w walce z różnymi chorobami. Podczas eksperymentów okazało się, że wyciąg z pestek grejpfruta właściwości posiada chociażby przeciwgrzybicze. Podczas testów komórki drożdżaków (szczep Candida albicans) zostały skutecznie zniszczone!
Oprócz działania na grzybicę, mówi się o tym, że pestki mogą być naturalnym antybiotykiem. Warto pamiętać, że antybiotyki działają na bakterie, a omawiany ekstrakt może zadziałać na bakterie, które oporne są na antybiotykoterapię. Jednak z leczenia konwencjonalnego nie warto rezygnować. Jeśli chodzi o ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk może poprawić działanie standardowych leków oraz zwiększyć ich skuteczność.
Niektórzy stosują taki ekstrakt zewnętrznie, na skórę. To skuteczna metoda w walce z infekcjami skórnymi, szczególnie tymi grzybiczymi. Dopuszcza się także przyjmowanie roztworu ekstraktu doustnie, co pomaga na wzdęcia i inne problemy trawienne. Można poprawić pracę żołądka, dodając kilka kropli ekstraktu do posiłków. Pestki wpływają w tym wypadku na florę bakteryjną jelit.
Działania niepożądane, a pestki grejpfruta
Jeśli chodzi o wyciąg z pestek grejpfruta właściwości można zauważyć już po kilku tygodniach stosowania. Jednak przed zastosowaniem takiego produktu warto zorientować się, czy jego działanie nie koliduje z innymi przyjmowanymi lekami. Tutaj uważać powinny przede wszystkim osoby, które przyjmują substancje rozrzedzające krew. Oczywiście stosowną ostrożność muszą zachować alergicy.
Zanim zakupisz jakikolwiek ekstrakt z pestek grejpfruta, warto sprawdzić skład takiego preparatu. Tylko produkt najwyższej jakości zadziała skutecznie. Wystrzegaj się w składzie różnych niepotrzebnych dodatków, chociażby takich jak chlorek benzetoniowy czy metyloparaben. Mogą one wywoływać niepotrzebne podrażnienia.