Skip to content Skip to footer

Perfumy dla Ciebie

Każdy z nas chce być modny i zarazem postrzegany jako osoba elegancka. Z tego względu coraz większa liczba osób zwraca uwagę na to, w jaki sposób się ubierać, żeby dobrze wpasować się w dane okoliczności towarzyskie. Wiele osób pomija jednak istotny element każdego dobrego ubioru, a mianowicie odpowiednie perfumy.

Calvin Klein Obsession Night dla kobiet

Rozwijając dalej temat perfum, warto zauważyć, że dzielą się one na wiele różnych rodzin. Możemy mieć do czynienia z zapachami o nutach wodnych, kwiatowych, przyprawowych, drzewnych, czy też cytrusowych. Bardzo istotnym jest, żeby wiedzieć, jakie jest zastosowanie danego rodzaju perfum w odniesieni do tego, jaka jest ich struktura molekularna.

W przypadku popularnych perfum jak Calvin Klein Obsession Night dla kobiet, mamy do czynienia z zapachem z gatunku orientalno-kwiatowych. Ze względu na strukturę perfum, można stwierdzić, że pasują one zdecydowanie najlepiej na takie pory roku jak jesień i zima, częściowo wiosna. Na lato mogą wydawać się trochę za duszne, lecz wiele zależy od naszych osobistych preferencji oraz ilości psiknięć, które zaaplikujemy na naszą skórę.

Calvin Klein Obsession Night dla mężczyzn

Po drugiej stronie barykady, w dywizji męskiej, spotkać można odpowiednik tych wcześniej wspomnianych w wersji dla dżentelmenów. Różni się on diametralnie strukturą molekularną w porównaniu do wersji damskiej należąc do rodziny zapachów orientalno-drzewnych.

Z racji swojego pochodzenia oraz kompozycji, perfumy calvin klein obsession night dla mężczyzn, najlepiej będą się nadawać na takie pory roku jak zima i jesień. Jest tak głównie ze względu na to, że wanilia jest jednym z dominujących składników w strukturze zapachu, nadając mu słodycz, która w okresie lata może być nieodpowiednio zgrana z klimatem

Podsumowanie

Reasumując artykuł odnoszący się do doboru perfum na porę roku, warto zawsze zastanowić się nad tym, czy paleta zapachów, z których złożone są dane wody toaletowe jest odpowiednia w odniesieniu do tego, z jakim klimatem będziemy się borykać.

Prostą zasadą jest to, że perfumy świeże, cytrusowe, kwiatowe i wodne, są głównie przeznaczone na lato i wiosnę, a te o bardziej gęstej strukturze jak dymne, drzewne, przyprawowe czy gourmand (słodkie, ciasteczkowe), skłaniają się zdecydowanie bardziej ku używaniu jesienią lub zimą. Pamiętajmy jednak, że perfumy to nie system 0-1 i dla każdego optymalne rozwiązanie może być trochę inne. Warto zatem testować, jak dany zapach współgra z naszą skórą, a nie tylko z testowym bloterem.

Leave a comment