Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę wynajmując autokar na wesele?

Wynajęcie autokaru na wesele nie jest trudne, ale z pewnością jest bardzo korzystne. Trzeba jednak wiedzieć, na co powinno zwrócić się uwagę przy jego rezerwowaniu. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnej sytuacji i niepotrzebnego stresu. Co trzeba wiedzieć, by dopiąć wszystko na ostatni guzik?

Ilość pasażerów

Wynajem autokaru na wesele może się bardzo różnić w zależności od tego, ile osób będzie z niego korzystało. Czasami zamiast całego autokaru, wystarczy wynająć busa. Przed podjęciem decyzji o tym, jaki pojazd będzie potrzebny, dobrze jest policzyć gości oraz porozmawiać z nimi na temat tego, kto będzie korzystał z autokaru.

Bardzo często z takiej możliwości rezygnują rodziny z małymi dziećmi, które obawiają się, że będą zmuszone do opuszczenia uroczystości przed jej końcem. Zrezygnować mogą też osoby, które cenią sobie niezależność i z różnych względów wolą podróżować samodzielnie.

Trzeba jednak pamiętać, że są osoby, które zmienią zdanie w ostatniej chwili. Dlatego autokar powinno wynajmować się na tyle miejsc, ile osób zdeklarowało jazdę oraz kilka dodatkowych dla osób, które zdecydują, że chcą nim jechać na chwilę przed odjazdem. Takie rozwiązanie oznacza zdecydowanie mniej stresu.

Dokładne godziny

Wynajem autokaru na wesele musi odbywać się w wyznaczonych godzinach. W końcu oprócz pojazdu płaci się także za usługi kierowcy, który go prowadzi. Bardzo ważne jest więc, by przy wynajmie o tym pamiętać i podać dokładne godziny, w jakich autokar będzie potrzebny.

W przypadku rozpoczęcia uroczystości sprawa jest prosta. Dużo trudniej wyznaczyć jest jej koniec. W tej kwestii dobrze jest skonsultować się z osobą zarządzającą salą weselną. To ona podpowie, jak długo zwykle trwają uroczystości albo poda dokładną godzinę, do której goście mogą zostać na sali.

Warto też pamiętać, by do tej godziny dodać czas niezbędny do przejazdu przez wyznaczoną trasę. Wynajem autokaru nie kończy się przecież, gdy pasażerowie do niego wsiądą, ale wtedy gdy są oni już na miejscu docelowym.

Leave a comment