Skip to content Skip to footer

Medycyna estetyczna. Usuwanie blizn

Każdy posiadacz blizn niezależnie od okoliczności ich powstawania chce się ich jak najszybciej pozbyć. Choć okoliczności ich powstawania są dość ważne przy odpowiednim wyborze metody, aby dała zadowalający i przede wszystkim widoczny efekt, to medycyna estetyczna jest na tyle rozbudowana w obecnych czasach, że z każdą blizną sobie poradzi.

Jakie metodę wybrać

Przede wszystkim warto wybrać się na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej. Usuwanie blizn wymaga przez specjalistę dużej wiedzy i doświadczenia, aby określić jej rodzaj, głębokość e celu dobrania najlepszej z dostępnych metod.

Wybierając się do specjalisty oczekujemy bardzo dobrych i szybkich efektów, a także przedstawienia nam realnych zmian po samym zabiegu. Musimy mieć pewność, że wybrany przez nas gabinet wywiąże się z zadań w sposób dla nas satysfakcjonujący i efekty sprostają naszym oczekiwaniom dzięki czemu unikniemy rozczarowania.

Zadania po konsultacji ze specjalistą

Usuwanie blizn jest dość skomplikowanym procesem. Specjalista początkowo ustala schemat działań i nakreśla nam obrazowo ile zabiegów potrzebujemy, jaką metodą i przede wszystkim jaki efekt uzyskamy po każdym zabiegu. W późniejszych etapach ściśle trzyma się ustalonego wcześniej harmonogramu zabiegów.

Zadaniem specjalisty jest ustalenie czy sam zabieg laserowy czy mezoterapii igłowej wystarczy czy potrzebne jest usunięcie fragmentów blizn przez chirurga, a następnie pozostałości usuwane są za pomocą lasera. Nie wszystkie blizny jesteśmy w stanie usunąć za pomocą nieinwazyjnych zabiegów bez pomocy lekarza chirurga. Musimy być jednak pewni, że niemal każdą bliznę da się usunąć i nie zostaniemy bez pomocy.

Metody usuwania blizn

Usuwanie blizn dzielimy na te inwazyjne i nieinwazyjne. Wszystkie inwazyjne metody to te z pomocą chirurgiczną. Dzieje się tak szczególnie jeśli chodzi o blizny na dużej powierzchni z twardą strukturą. Resztę zabiegów następuje już przy pomocy lasera czyli tej metody dużo mniej inwazyjnej.

Wiele blizn da się usunąć za pomocą metod, które regenerują naszą skórę i poprawiają krążenie. Są to zabiegi bezbolesne i efekty na naszej skórze są widoczne już po pierwszym zabiegu co oszczędza nasz czas i przede wszystkim znacznie redukuje koszty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Leave a comment