Skip to content Skip to footer

Masaże – od leczenia po randkę

Starożytni Rzymianie i Grecy uważali, że masaż to jeden ze sposobów na uśmierzenie bólu. Dla symbolicznego ojca medycyny, Hipokratesa, wykonanie masażu (rozcierania) to jedna z podstawowych umiejętności lekarza. Nic dziwnego więc, że korzystał z niego nawet sam Juliusz Cezar – masaże pomagały łagodzić nerwobóle, na które cierpiał. Masaż ma właściwości nie tylko lecznicze, ale i relaksacyjne. Można poddać się masażom leczniczym, relaksacyjnym a nawet skorzystać z przyjemności, jaką daje masaż dla dwojga.

Masaż leczniczy

Korzystny wpływ masażu na zdrowie, znany od starożytności, jest teraz znacznie lepiej poznany i dowiedziony naukowo. Co dzieje się z ciałem podczas masażu? Masaż poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i chłonki w naczyniach limfatycznych. Zwiększenie przepływu krwi oznacza przyspieszenie przekazywania substancji odżywczych i wydalania pozostałości przemiany materii. Zwiększoną przemiana tlenowa w mięśniach sprawia, że szybciej usuwają się z nich produkty rozpadu (które są wynikiem pracy mięśni). Większy przepływ krwi w obwodowych partiach organizmu ma korzystny wpływ na pracę nerek i serca. Oprócz tego masaż korzystnie wpływa na układ nerwowy, pobudzając go do sprawniejszej pracy.

Masaż relaksacyjny

Korzystne działanie masażu nie musi ograniczać się tylko do leczenia. Równie ważne są relaksacyjne właściwości masażu. Rozluźnia on mięśnie, obniża napięcie pomaga złagodzić stres i bezsenność, łagodzi ból. Masaże wykonywane w gabinetach rehabilitacyjnych i w salonach SPA różnią się nie tyle samą techniką jego wykonywania, co nastawieniem na inne jego właściwości. Masaż relaksacyjny ma przede wszystkim poprawić nastrój. Ciało i nastrój tworzą nierozerwalną całość – dbając o ciało można wpłynąć na ducha.

Masaże dla par

Biorąc pod uwagę relaksacyjne właściwości masażu warto wykorzystać je dla zbudowania dobrego nastroju w parze. Masaż dla dwojga to przyjemne sposób na wspólne spędzenie czasu. Wspólne zabiegi, które relaksują ciało i dodają energii to doskonały pomysł na przyjemne popołudnie czy wieczór. Masaże dla dwojga to ciekawa oferta dla par, które chcą wspólnie zatroszczyć się o siebie. Zwykle takie zabiegi dla dwojga wykonuje się z troską o każdy szczegół – przyjemną muzykę i zapachy (aromaterapia), w nastrojowym oświetleniu. Wspólnie można dać się porozpieszczać i dzielić się przyjemnościami i cieszyć dobrym nastrojem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Leave a comment