Skip to content Skip to footer

Lipolifting – powiększenie biustu własnym tłuszczem

Tkanka tłuszczowa ma to do siebie, że w niektórych miejscach jest jej za dużo, a w niektórych… za mało. Powiększenie biustu własnym tłuszczem to zabieg chirurgiczny, którego zadaniem jest skompensowanie wspomnianych różnic. Co warto o nim wiedzieć?

Jak powiększyć biust?

Powiększanie biustu tłuszczem to dość często spotykana praktyka. Co więcej – jest ona znacznie bezpieczniejsza od np. wszczepienia implantów.

Sekret tkwi w wykorzystywanym „materiale”. Powiększenie biustu własnym tłuszczem ogranicza ryzyko wystąpienia powikłań, w tym stanów zapalnych, reakcji alergicznych i tym podobnych. Co więcej – w ten oto prosty sposób można łatwo się odchudzić. Zabieg Bodyline jest bowiem niczym innym, jak tylko standardowym odessaniem nadmiaru tłuszczu z miejsc, w których nie chcemy go widzieć.

Liposukcja jako wstęp do lipoliftingu

Zabieg Bodyline rozpoczyna się od klasycznej liposukcji. Jest to proces, w którym do ciała Pacjenta wstrzykuje się specjalny płyn, a następnie usuwa rozmiękczoną tkankę tłuszczową.

Oczywiście zabieg ten wykonywany jest przy znieczuleniu ogólnym. Wiąże się on z koniecznością wykonania kilku nacięć w obrębie skóry, poprzez które zostanie usunięty nadmiar tłuszczu. Najczęściej czynność ta odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznej ssawy. Zdarza się jednak i tak, że w niektórych przypadkach stosuje się w tym celu specjalny laser i dostosowaną rurkę (liposukcja laserowa).

Oczyszczanie tłuszczu i dalsze kroki

Powiększenie biustu tłuszczem to proces bardzo skomplikowany. Wymaga on odpowiedniego przygotowania „tworzywa”, którym jest tkanka tłuszczowa.

Samo przygotowanie tkanki również jest skomplikowane. Najczęściej proces ten opiera się na jej odwirowywaniu, w trakcie którego usuwane są np. obumarłe komórki. Gdy masa ta jest już odpowiednio oczyszczona, ma miejsce właściwy etap zabiegu, czyli powiększenie biustu własną tkanką tłuszczową. Proces ten odbywa się za pomocą specjalnych, wprowadzanych do struktury piersi rurek. To właśnie poprzez nie wprowadzany jest tłuszcz, który pozostaje już wewnątrz piersi.

Powiększanie biustu tłuszczem – podsumowanie

Podsumowując, powiększenie piersi tłuszczem jest bezpieczną formą zabiegu chirurgicznego, gdyż – w przeciwieństwie do implantów – minimalizuje się tu ryzyko wystąpienia między innymi uczuleń alergologicznych.

Leave a comment