Skip to content Skip to footer

Kiedy należy skonsultować się z endokrynologiem?

Hormony, produkowane przez gruczoły i tkanki, regulują procesy biochemiczne zachodzące w naszym ciele. Ich prawidłowe stężenie wpływa na sprawne funkcjonowanie naszego organizmu. W razie zmiany stężenia hormonów, nasze ciało przestaje właściwie pracować Lekarzem specjalistą, który zajmuje się leczeniem zaburzeń funkcji gruczołów dokrewnych, wytwarzających hormony, jest endokrynolog Bielsko Biała.

Niepokojące objawy

Pierwsze objawy związane z zaburzeniami wydzielania hormonów są często bagatelizowane. Mogą występować pojedynczo lub można zaobserwować występowanie kilku jednocześnie. Do najbardziej typowych objawów, których nie wolno lekceważyć, należy z pewnością nadmierna senność, ciągłe przemęczenie, wahania nastrojów i gwałtowne wahania masy ciała. Także wypadanie włosów lub nadmierne owłosienie czy zaburzenia łaknienia mogą być oznaką choroby. By zdiagnozować problem, trzeba skonsultować się z lekarzem endokrynologiem Katowice, który zleci wykonanie odpowiednich badań. Po uzyskaniu wyników badań i rozpoznaniu problemu, pacjenci rozpoczynają leczenie pod opieką endokrynologa Katowice.

Zaburzenia endokrynologiczne u kobiet

Do endokrynologa Bielsko Biała częściej trafiają kobiety, niż mężczyźni. Typowe, kobiece zaburzenia zdrowotne jak zaburzenia miesiączkowania, bóle piersi, mlekotok czy krwawienia z dróg rodnych mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Endokrynolog Bielsko Biała zajmuje się także uzupełnianiem niedoborów hormonalnych kobiet, które znajdują się w okresie menopauzy. Endokrynolog Bielsko Biała leczy również zaburzenia płodności. Niedoczynność tarczycy jest bowiem częstą przyczyną problemów z zajściem w ciążę.

Endokrynolog Katowice

Wizyta w gabinecie endokrynologa Katowice zwykle rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Jest to moment, w którym należy opowiedzieć o wszystkich swoich objawach i wątpliwościach, co może ułatwić postawienie właściwej diagnozy. Jeżeli istnieje taka potrzeba, w trakcie wizyty endokrynolog Katowice może wykonać też badanie usg, na przykład tarczycy. Następnie lekarz zleca wykonanie pozostałych, niezbędnych badań. Kolejna wizyta związana jest z interpretacją otrzymanych wyników. Endokrynolog Katowice określa na ich podstawie kierunek leczenia. Od tego momentu wystarczy przyjmować odpowiednie lekarstwa i odbywać wizyty kontrolne.

Leave a comment