Skip to content Skip to footer

Kabina prysznicowa z brodzikiem – sprawdzone rozwiązanie

Kabina prysznicowa z brodzikiem to klastyczne rozwiązanie, które z powodzeniem stosowane jest w wielu polskich łazienkach. Tego typu produkty są oferowane przez niemalże każdy sklep z kabinami prysznicowymi. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy takie wybory mają same zalety, czy może również jakieś wady.

Klasyczna kabina prysznicowa z brodzikiem

Choć jeszcze do niedawna kabina prysznicowa z brodzikiem kojarzona była z dość topornym wykonaniem, to obecnie tego typu wyroby cechuje lekkość i nowoczesny design. Dobrej jakości wyroby, które polecane są przez profesjonalny Sklep z kabinami prysznicowymi, cechuje staranne wykonanie, funkcjonalność i trwałość. Ponadto, mnogość dostępnych elementów wykończenia kabin sprawia, że znalezienie produktów, które wpisują się w stylistykę danej łazienki, nie stanowi już problemu.

Zalety kabiny prysznicowej z brodzikiem

Funkcjonalność to główna cecha, która powinna opisywać łazienkę, zwłaszcza gdy mowa o niewielkim pomieszczeniu. W tym celu warto wydzielić określone powierzchnie w jej wnętrzu, w tym strefę kąpielową. Wówczas doskonałym rozwiązaniem okazuje się kabina prysznicowa z brodzikiem, którego wielkość i kształt w dużej mierze podyktowany jest ilością dostępnego miejsca oraz preferencjami użytkowników.

W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzi się kabina z półokrągłym brodzikiem umieszczona w rogu łazienki, w większych – z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Funkcjonalność kabiny można zwiększyć, wybierając głęboki brodzik. Może on pełnić rolę niewielkiej wanny, co na szczególne znaczenie dla rodzin z dziećmi. Kabiny z płytkim brodzikiem to zaś rozwiązanie, które sprzyja osobom starszym i niepełnosprawnym. Mają one wówczas ułatwiony dostęp do kabiny prysznicowej oraz mogą skorzystać z wygodnego siedziska. Należy również pamiętać o tym, że pozbawiane wgłębień brodziki nie wymagają mozolnego czyszczenia więc są również wygodne w użytkowaniu. Ponadto, kabiny z brodzikiem są stosunkowo tanie, a ich montaż jest szybki i nie wymaga dodatkowych elementów izolacyjnych.

Wady kabiny prysznicowej z brodzikiem

Choć w zależności od kształtu brodzika kabina może być mniejsza lub nieco większa, to zawsze stwarza ona jednak ograniczenia dla swobodnego ruchu podczas kąpieli. Ponadto, większość dostępnych w sprzedaży kabin posiada brodzik w kolorze białym, co nie zawsze dobrze komponuje się ze stylem danej łazienki. Należy również pamiętać o tym, że dla osób niepełnosprawnych problemem nadal może pozostać trudny do pokonania próg brodzika.

Leave a comment