Skip to content Skip to footer

Jaki fotel fryzjerski wybrać do salonu fryzur?

Salony fryzjerskie w dzisiejszych czasach powinny wyglądać dobrze oraz być funkcjonalne. Wystrój na pewno zachęci klienta, natomiast praktyczne urządzenia, meble, ułatwią pracę niejednej fryzjerce czy fryzjerowi. Trzeba przyznać, że jedną z najważniejszych rzeczy w salonie fryzur jest fotel fryzjerski. Warto, więc wybrać najlepszy z dostępnych.

Rodzaje foteli fryzjerskich

Do najbardziej popularnych i najczęściej używanych należą fotele gazowe lub hydrauliczne. Te pierwsze są dość tanie, więc na sam początek mogą być dobrym rozwiązanie. Ich cena jest przystępna, a przy rozkręcaniu nowego salonu fryzjerskiego, każde pieniądze są na wagę złota. Fotel fryzjerski gazowy ma jednak swoją wadę, a mianowicie przy jego podnoszeniu klient musi z niego wstać. Co nie jest zbyt komfortowe i może utrudniać pracę. Poza tym ten rodzaj foteli częściej ulega awariom, a ich podnośniki szybciej się zużywają.

Jeśli przyjrzymy się natomiast fotelom hydraulicznym, to są one zdecydowanie trwalsze, mocniejsze. Ich podnośniki wytrzymują stosunkowo długo. Są one wygodne w użytkowaniu zarówno dla klientów, jak i dla samych fryzjerów. Minusem może być tu cena, która jest wyższa niż w przypadku foteli gazowych.

Inne ważne cechy foteli fryzjerskich

Wybierając fotel fryzjerski, warto spojrzeć na to, jaką ma on podstawę. Jak wiadomo, im większa podstawa tym fotel jest stabilniejszy. Jednak nie można tu przesadzać i najlepiej dobrać taki, aby podstawa nie wystawała za bardzo poza siedzisko. Sprawdzą się tu takie kształty baz jak np. owal, koło lub kwadrat.

Warto również zwrócić uwagę na to, z czego podstawa jest wykonana. Najlepszym rozwiązaniem są bazy chromowane, ze względu na swoją dużą wytrzymałość.

Czy siedzisko fotela fryzjerskiego jest ważne?

Oczywiście, że są ważne, szczególnie dla komfortu klienta. Osoba przychodząca do fryzjera powinna czuć się w fotelu dobrze. Tutaj sprawdzą się szerokie siedziska i miękkie obicie. Najlepsze są fotele z siedziskami ergonomicznymi, wyprofilowane, które odciążają kręgosłup klienta. Szczególnie podczas długich zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Każdy fotel fryzjerski powinien być wyposażony w podłokietniki, które dają oparcie ramionom, co również jest funkcjonalnym elementem siedziska.

Fotele fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

Leave a comment