Skip to content Skip to footer

Czym dokładnie jest laseroterapia?

Można zaobserwować, że laseroterapia Łódź z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ uniwersalność wspomnianej metody jest ogromna. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że aplikowanie promieni świetlnych na określony fragment skory przyczynia się nie tylko do zwalczania dolegliwości bólowych, ale również kuracji różnych schorzeń.

Czym dokładnie jest laseroterapia?

Laseroterapia Łódź jest to w najprostszym możliwym ujęciu metoda leczenia różnych schorzeń. Doskonałym przykładam może być zakrzepica żylna. Dzięki omawianej kuracji możliwe jest wykonanie zarówno bezinwazyjnych, jak i bezkrwawych zabiegów chirurgicznych.

Terapia będzie polegała na emitowaniu wiązki światła na określony fragment ciała. Godny uwagi jest fakt, że lasery mogą wysyłać promienie w sposób pulsacyjny i ciągły. Należy również mieć świadomość, że typ lasera, który zostanie wykorzystany do przeprowadzania zabiegu musi być zależny od dolegliwości czy schorzenia.

Jak działa laser?

Warto wiedzieć, że laser wykorzystywany do omawianej laseroterapii może być nie tylko niskoenergetyczny, ale również średnioenergetyczny i wysokoenergetyczny. Pierwszy wymieniony model stosowany jest przeważnie w fizjoterapii, drugi w leczeniu raka i diagnostyce nowotworowej, a trzeci w medycynie estetycznej, chirurgii oraz zamykaniu naczyń.

Należy mieć świadomość, że istnieje bardzo dużo wskazań do zastosowania wspomnianej terapii. Jej działanie może bowiem polegać na postępowaniu bezkontaktowym i kontaktowym. Godny uwagi jest fakt, że działanie kontaktowe będzie bazowało na tym, że głowica urządzenia przylega bezpośrednio do skóry, a także emituje promieniowanie do uszkodzonych tkanek. Z kolei funkcjonowanie bezkontaktowe to skanowanie większych części ciała. Urządzenie nie dotyka wtedy skóry.

Wskazania do laseroterapii

Warto wiedzieć, że to lekarz, a nie pacjent będzie decydował o tym, czy określona choroba kwalifikuje się do laseroterapii. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawianą formą leczenia mogą być objęte choroby reumatyczne czy zwyrodnienia stawów.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że laseroterapia będzie efektywna w przypadku bólu kręgosłupa, półpaśca czy stopy cukrzycowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.

Leave a comment